Montrö ne demek? Montrö neresi? Montrö hangi ülkede?

Emekli 103 amiralin yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bildiri Ankara'yı karıştırdıEmekli 103 amiralin yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri Ankara’yı karıştırdı

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin gündem olması ile vatandaşlar Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ni araştırmaya başladı. Konu hakkında Montrö ne demek? Montrö neresi ve Montrö hangi ülkede gibi soruların yanıtları araştırıldı.

MONTRÖ NE DEMEK?

Montrö İsviçre’de bulunan bir yerleşim yeridir. Burada yapılan Montrö Anlaşması ile sık sık ülkemizde gündeme gelmektedir.

MONTRÖ HANGİ ÜLKEDE?

Montrö ya da Montreux, bir İsviçre kantonu olan Vaud’nun, Vevey bölgesinde yer alan bir şehirdir.

Montreux, Cenevre Gölü’nün kuzey kıyısının doğrusunda, Vaud Riviera’sının merkezinde yer alır. Montreux 20. yüzyılın başlarından beri, mikro-kliması sayesinde gelişen turizmle, oldukça tanınan bir şehirdir. Ama şehrin bu isimle tanınması ancak 1961’lerden beridir ki, bu tarihte Châtelard ve Planches bucakları birleşerek Montreux’yü oluştururlar.

Montreux’nün en yüksek noktası “Cape au Moine”, 1941 m yüksekliğindedir.

About admin

Check Also

Mansur Yavaş'tan Çankaya'da istinat duvarı yıkılan bina hakkında açıklamalar

Mansur Yavaş’tan Çankaya’da istinat duvarı yıkılan bina hakkında açıklamalar

Ankara’da istinat duvarı inşaat çalışması nedeniyle yıkılan ve yerinden kayan bina hakkında açıklamalarda bulunan Ankara …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *