– Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi

– Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi

PHILADELPHIA – ABD’de Başkanlık seçimlerine iki hafta kala eski ABD Başkanı Barack Obama, Demokrat Parti’nin başkan adayı Jeo Biden için sahaya inerek oy istedi.

ABD’de 3 Kasım’da yapılacak olan başkanlık seçimlerine 14 gün kala iki başkan adayı Donald Trump ve Jeo Biden arasındaki seçim yarışı kıyasıya devam ediyor.

Eski ABD Başkanı Barak Obama, Başkan Donald Trump ile televizyonda katılacağı kavga programına hazırlanmak için seçim çalışmalarına ara verdiğini ifade eden ve 8 sene baştan başa yardımcılığını yapan Joe Biden’a destek olmak için Pensilvanya eyaletinin Philadelphia kentinde seçmenlerle bir araya geldi.

Obama’dan Trump’a: “Amerika’ya liderlik etmekte yetkisiz ve düşüncesiz”

Siyahi politikacı ve cemaat liderleriyle bir araya geldikten sonra açık hava etkinliğinde konuşan Obama seçmenleri 3 Kasım seçimlerine katılmaya çağırırken, Trump’ın korona virüs salgını konusundaki tutumunu, ırksal huzursuzluğa verdiği tepkiyi ve işsizlik konusundaki esas uyumsuzluğa değinerek sert açıklamalarda bulundu. Obama, Trump’ı ülkenin karşısında karşıya olduğu korona virüs salgını döneminde Amerika’ya liderlik etmekte yetkisiz ve dikkatsiz kaldığını ifade etti.

“Kendisi ve arkadaşlarından diğer kimseye takviye etmedi, alaka göstermedi” diyen Obama, “Bu bir gerçeklik şovu değil. Bu gerçek ve işi ciddiye almadı ve sonra da sonuçlarıyla yaşamak zorunda kaldık. Joe Biden’ın yeteneğine ve yardımcısı California Senatörü Kamala Harris’in ülkeyi bu karanlık zamanlardan çıkarmasına ve daha iyi inşa etmemize tezgâhtar olacağına inanmanızı istiyorum” diye konuştu.

Obama 35 dakikalık konuşmasının çoğunda Trump’a yüklenerek, “Sadece kendisiyle ilgileniyor. İşi ciddiye almaktan aciz, Amerika iyi ve nezih bir ülke, ancak böylece fazla saçmalık ve gürültü gördük oysa bazen yâd etmek zor oluyor. Önümüzdeki 14 günde ne yapacağımız on yıllar boyunca kayda değer olacak. Son 10 yıldır iki hafta içinde geliyor dedikleri plan nerede. Obamacare’in yerini alacak bu inanılmaz dedikleri plan nerede” dedi.

Trump’ın “Onu desteklemeyen herkese” hakaret ettiğini belirten Obama, Biden’ın empati ve ahlakına kefil olduğunu söyledi. Obama, “Diğer insanları acımasız, bölücü ve ırkçı olmaya teşvik ediyorlar. Daha önce hiç olmadığı dek oy kullanmalıyız ve şüpheye asla yer bırakmamalıyız” ifadelerini kullandı.

- Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi- Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi- Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi- Obama, Joe Biden için sahaya inerek oy istedi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Suriye açıklarında müdahale edilen gemide 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildiğini duyurdu. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *