Özhaseki ABD’deki seçimleri değerlendirdi: ‘Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş’

Özhaseki ABD’deki seçimleri değerlendirdi: “Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki:

“Türkiye’deki muhalefet Biden’den ümitlendi”

KAYSERİ – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Amerika Birleşmiş Devletleri‘ndeki seçime ilişkin olarak, “Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kayseri’nin kamu yatırımlarından faydalandığını kaydeden Özhaseki, havaalanının genişletilmesi ile 3. ayak tramvay hattının da temelinin haftaya atılacağını kaydetti.

“Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş”

ABD’deki seçimlere değinen Özhaseki, “Amerika kadar realist davranan bir ülke yoktur. Kim gelirse gelsin. Onlar biraz gerçekçidirler. Onlar daha fazla çıkarlarının peşindedirler. Biz biraz Doğu ülkesiyiz, dostluklara siklet veririz. Orada böylece bir şey yok. Hiç kimse bunu düşünmesin. Onların çıkarları vardır, menfaatleri vardır, anlaşmaları vardır. Bizim Türkiye’deki muhalefet Biden’den ümitlendi. Çokta sevindiler. Sevinmelerinin sebebi; Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderecek gruplar bir araya gelsin, onu gönderelim gibi bir söylemdi nihayetinde. Türkçesi böyleydi. Ondan nedeniyle heyecanlandılar. Hayretler içerisindeyim. Türk insanına kendilerini sevdirseler, dertlerini anlatsalar, AK Parti’yi fazla daha hoş gönderirler. Fazla daha rahat gönderirler. Niye Biden’den ümit bekliyorlar anlamış değilim. Amerika gibi ülkeler bakarlar kim var iktidarda onla çalışırlar. Birisine bazen emek verirler, baktı o kaybediyor derhal silerler, atarlar, görmezler bile. Yollarına devam ederler. Nihayetinde burada Türkiye’de çok güçlü bir lider var. Fazla dinç bir ittifak var. Adalet ve menfaatlerini asla onlara bırakmayacak bir irade var. Bunu Akdeniz’de gördüler. Bunu Karadeniz’de gördüler. Bunu Azerbaycan’da gördüler. Türkiye bu çağda ve bu devirde bundan böyle yun kurucudur. Suriye’de de, Libya’da da, Azerbaycan’da da oyun kurucuyuz. 2000 bin öncesini düşünüyorum da o gün fakat iktidarlar olsaydı böyle şeyler olabilir miydi? Herkes elini vicdanına koysun ve sorsun. Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş Ha a gelmiş, ha b gitmiş Hiç Umurumuzda bile yok. Biz önümüze bakıyoruz. Biz milletimizin temsilcisiyiz. Onların yargı ve menfaatlerinde de asla imtiyaz vermeyiz. Hiç fark etmez. Bundan kimse üzüntü etmesin” şeklinde konuştu.

Azerbaycan’ın kazandığı zafere ilişkin konuşan Mehmet Özhaseki, “Azerbaycan’da içimizi acıtan bir durum vardı. Dağlık Karabağ’daki Türk bölgesinin işgal edilmiş olmasıydı. Oradaki Azeri kardeşlerimizin de yıllarca vatanlarından uzaktan sürgünde yaşamaları, kendi öz topraklarından uzak kalmalarıydı. Bu dönemde Haydar Aliyev ile birlikte Cumhurbaşkanımızın iradesi ortaya çıktı. Nihayetinde Türk kardeşlerimizin orada topraklarına kavuşuyorlar. Bu bizim için adeta bayram. Son derece sevindirici bir olay. İkinci bir hadise de önceden aramızda Nahçıvan bölgesi ve Ermenistan’ın olduğu bir coğrafyadan nedeniyle gönül dostu ülkelerimizle bir araya gelemiyorduk. Şimdi orada bir hat çıkıyor ve doğrudan doğruya kendi coğrafyamız ile buluşacak ayla geliyoruz. Bu da öteki başarı değin kayda değer diye düşünüyorum. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti bundan sonradan Azerbaycan ile ve öteki Türk Cumhuriyetleri ile doğrudan doğruya randevulaşma imkanına da kavuştu. Bu da Cumhurbaşkanımızın iradesi ile olmuş bir iştir” diye konuştu.

Türkiye’nin pandemi ile mücadelede başarılı olduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “Pandemi dünyanın başının belası. Çoğu ülke o konuda aciz kaldı. Biz mücadele de başarılıyız. Afiyet sistemimizden nedeniyle başarılıyız. Afiyet ekibimizden nedeniyle başarılıyız. Hükümetin iradesinden nedeniyle başarılıyız. Hiçbir kardeşimiz kaybolsun istemeyiz, rahmetlik olsun istemeyiz ama bu virüsünde oluşturduğu bir takım hasarlar oluyor. Umarız ancak biran önce aşı çıkar, cümbür cemaat rahatlar ve bayağı hayata döneriz” dedi.

Özhaseki ABD'deki seçimleri değerlendirdi: 'Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş'Özhaseki ABD'deki seçimleri değerlendirdi: 'Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş'Özhaseki ABD'deki seçimleri değerlendirdi: 'Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş'Özhaseki ABD'deki seçimleri değerlendirdi: 'Ha Biden gelmiş, ha Trump gitmiş'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / EREN KAN

About admin

Check Also

Biden'dan Erdoğan görüşmesi yorumu: 'Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı'

Biden’dan Erdoğan görüşmesi yorumu: ‘Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı’

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye değinerek, “Yapıcı ve pozitif …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *