Parti grubunda Bahçeli’nin zor anları! ‘Ekmek yoksa pasta yiyin’ sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı

MHP Lideri Devlet Bahçeli parti grubunda yaptığı konuşmada gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz haftalarda öncüsü olduğu askıda ekmek kampanyasına yönelik eleştirilere de cevap veren Bahçeli, eski Fransa Kraliçesi Marie Antoinette’nin “Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler” sözüne atıfta bulunmak istedi. Ancak prompter’de yaşanan sıkıntıdan mıdır bilinmez ama Bahçeli bu sözü bir türlü söyleyemedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Kıymetli dava arkadaşım Prof. Dr. Osman Durmuş’u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Üzüntümüz büyüktür Türk milleti ve ülkücü hareket en kayda değer isimlerinden birini kaybetmiştir.

“BİZİM VERECEK TOPRAĞIMIZ YOKTUR”

Cumhuriyet Türk milletinin bağımsızlık onurudur. Cumhuriyet milli mücadelenin taçlanmış, milli gönüllerde taht kurmuş halidir. Şehit ve gazilerimizin bedelini çok ağır ödediği mertlik beratıdır. Türkiye Cumhuriyeti yıkılmayacaktır. Hesap hatası yapanlar dökülen kanları unutmasınlar. Bizim verecek toprağımız yoktur, çizilecek sınırımız yoktur, bölünecek milletimiz yoktur. Yerli ve yabancı husumet cephesine dünyayı gizli edecek imanımız vardır. Her işgal girişimini defedecek inanmış yüreğimiz vardır. Denemek isteyen varsa, buyursun, denesin. Irk sevdalıları sonuna kadar buradadır.

“BU TİP SİYASET ANLAYIŞLARININ GIDASI CEPHELEŞMEDİR”

Öncelikli stratejik hedefimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kök salarak olgunlaşmasıdır. Parlamenter sistem amaçlayanların ne hallere düştükleri ortadadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne abuk subuk tenkit getirenlerin iddiaları çürüktür. Bu emeli taşıyanlar önce kendilerine çekidüzen vermelidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hastalık tedavi edilmiştir. Kriz severlerin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları normaldir. Bu tip siyaset anlayışlarının gıdası cepheleşmedir. Türk milleti, kimin kime hangi yalan ve but oyununu fısıldadığını açık açık görmekte, notlarını sandıkta ölçmek üzere almaktadır. Milletimizin istediği keşmekeş ve kriz değil, rehaf, zenginleşme, çoğaltma, birlik ve beraberliktir. Cumhur İttifakı vatan ve ahali sevdası ile yedi düvele direnmektedir. Icabında Türkiye Komünist Partisi’ne bile geçeriz diyen siyaset fukaralarının aslında kimlerle süre geçirdiği bizim tarafımızdan çok nettir.

“TÜRKİYE SOKAKTA BULUNMADI”

Terörist Demirtaş’ı benzer üslupla öven bunlar değil midir? Birlikte anayasa yazmaya hazırlanan bunlar değil midir? HDP’yi MHP’ye seçim edecek dek zıvanadan meydana çıkan bu kimliksizler yok midir? Sokak edebiyatı son günlerde sıkça telaffuz edilmektedir. Biden’ın iktidarı devirme planlarının gündeme yansıması, parti kurmayın sokağa dökülün tavsiyesi, son derece uyanık olmamızı gerektirmektedir. Bazı alçak kalem sahipleri ve televizyon sunucuları ateşle oynamaktadır. Neymiş, sokak hazır, muhalefetin silkelenmesi gerekiyormuş. Hele bir çıksınlar sokağa da, dokunaklı şekilde görsünler dünyanın kaç bucak olacağını. Hodri meydan. Türkiye, sokakta bulunmadı, cadde serserilerine teslim edilmeyecektir.

“ASKIDA EKMEK VARDIR LAKIN SİZE SOKAKTA HAYIR YOKTUR”

Askıda ekmek kampanyamızı eleştirenlerin alayı ümidini sokağa bağlamıştır. Meğer ekmeğe düşman kesilmişler, bizim de bundan haberimiz olmamış. Dünyanın her yerinde ekmek alamayan, ekmeğe ulaşamayan halk müziği vardır. Nasıl olsa ekmek derdiniz yok, vatandaşlarımızla ilgili kaygınız da yok. Askıda ekmek vardır fakat size sokakta hayır yoktur. Var diyorsanız sonuçlarını göze almaya hazırsınız. MHP, insani sorumluluğunu bütün ve eksiksiz yerine getirecektir.

“MACRON’UN SAHİBİ KİMDİR?”

AB ülkelerine başat olan Türk ve İslam düşmanlığı kaygı vericidir. Berlin’de Mevlana Camii’ne yapılan topluluk polis operasyonu inançlarımıza alışılagelmiş bir suikast girişimidir. Hollanda Özgür Partisi’nin soysuz başkanı, Cumhurbaşkanına ‘terörist’ diyecek kadar alçalmıştır. Son zamanlarda Müslümanlara karşın Fransa’da sergilenen ambargo ve ablukalar hepimizi derinden yaralamaktadır. İslam’ı her yerde yapılandıracaklarını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı cehaletin taşeronluğuna soyunmuştur. Akli melekelerini hepten kaybetmiş Macron’un kafa yoracak başka mesaisi değil mudur. Bu siyasi şizofren ne hakla İslam’ı yapılandırmayı hedef seçti. Allah katında kıyamete dek geçerli olacak tek hak din İslam’dır. Macron’un sahibi kimdir? Macron istişarelerde bulunmak üzere elçisini geri çağırmıştır, bir zahmet gerçekleri öğrenmeli ya da nifak yayan ağzını kapatmalıdır.

“ERMENİLERE SİLAH YARDIMI İKİYÜZLÜLÜKTÜR”

Azerbaycan, Dağlık Karabağ’da kahramanca uzaklık almaktadır. Üç şehir merkezinde, üç kasabada 150 civarında köy ile bir takım kayda değer tepelerde işgal sonlandırılmıştır. Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ Türk’tür. İşgalci Ermenistan haksızdır, hukuksuzdur, teröristtir. Korkakça arkadan saldıran Ermenistan’dır. Bir yanda diyalog çağrısı yapan ülkelerin diğer yanda Ermenilere silah yardımı yapması tarihin şahit olduğu en korkunç ikiyüzlülüktür. İnsani ateşkesi ihlal eden bir kez daha Ermenistan olmuştur. Mütareke aldatmadır, oyalamadır. Vatan toprakları ardına kadar uğraş ile alınacaktır”

Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! 'Ekmek yoksa pasta yiyin' sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı

About admin

Check Also

- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş'ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi

– TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, Kapalı Maraş’ı gezdi LEFKOŞA – TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *