Paşinyan sonunda Putin ile görüşebildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in karşılaşmak istemediği iddia edilen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın, Putin ile görüştüğü açıklandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in önceki gün bir toplantısında ortaya meydana çıkan bir ayrıntı dünya kamuoyunun diline düştü. Rusya’nın devlet kanalı Rossiya-1 tarafından Putin’in toplantısı izleyicilere aktarıldığı sırada Putin’in telefonunu çaldı. Telefonu açan Putin, “Şu Anda meşgulüm, daha sonra konuşuruz” diyerek konuştuğu kişinin yüzüne telefonu kapattı. Rossiya-1 kanalı Putin’i arayan kişinin Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olduğunu açıkladı. Bu görüntülerin ardından Putin’in desteğini arkasına almak isteyen Paşinyan yeniden umduğunu bulamayarak bütün dünyaya rezil oldu. Hafızalara kazınan görüntülerden sonra Paşinyan’ın Putin ile görüşüp görüşmediği merak konusuyken, gece saatlerine doğru Kremlin Basın Servisi’nden açıklama geldi.

Paşinyan, Putin ile görüştü

Azerbaycan topraklarına saldırılarından sonra ummadığı bir karşılık bölge Ermenistan çareyi birçok dünya liderini arayıp destek istemekte bulurken, en büyük destekçileri aralarında görülen Rusya ile iletişimi koparmamaya çalışıyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan daima Putin’i ararken, önceki gün Putin’in Paşinyan ile karşılaşmak istememesi Ermenistan’ı yeniden tüm dünyaya rezil etti. Kremlin Basın Servisi ise gece saatlerinde bir tanımlama yayınlayarak Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğünü aktardı.

Aramayı Erivan tarafı gerçekleştirdi

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada mülâkat talebinin Erivan tarafından geldiği belirtilirken, “Ermeni tarafının girişimi üstüne Putin ve Paşinyan arasında telefon görüşmesi gerçekleşti” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, Putin’in saldırılara bir lahza önce son verilmesi gerektiği çağrısını yinelediği belirtilirken, Paşinyan ile Putin’in sivil can kayıplara da uyarı çektiği aktarıldı. – MOSKOVA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *