Pazartesiden itibaren birçok eyalette dava açacak

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump‘ın avukatı Rudy Giuliani, tercih sonuçları ile ilgili Pazartesi gününden itibaren birçok eyalette yapılan sahtekarlıklarla ilgili dava açacaklarını belirtti.

ABD’de 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinin kazananı Demokratların adayı Joe Biden olmasının ardından Cumhuriyetçi Parti’nin avukatları harekete geçti. Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani Philadelphia’da basın toplantısı düzenledi. Giuliani, Pennsylvania ve öteki eyaletlerde yaşanan seçim sahtekarlıklarının fazla üzücü olduğunu savunarak, “Arkamda yer alan 40 seçim gözlemcisinin yasal hakları ihlal edilerek, seçimleri izlemelerine müsade verilmedi” dedi. “Eğer saklanacak bir şey yok ise bu niçin yapılır?” sorusunu yönelten Giuliani, “Philedelphia’da geçmişte kanıtlanmış oy sahtekarlığı gerçekleşti. mahkeme kararı ile gözlemcilerin 1,5 metreye değin oy sayanlara yaklaşması kararı alındı ve onlar da oy sayanları 1,5 metre daha geri çekti” ifadelerini kullandı. Giuliani, “Oylar hiçbir Cumhuriyetçi kadar görülmedi” dedi.

Georgia, Michigan, Kuzey Carolina’da da benzer şart ile karşılaştıklarını bildiren Giuliani, Pazartesiden itibaren Pennsylvania’da ve diğer eyaletlerde bu seçimlerde gerçekleşen problemler ve sahtekarlıklar sebebi ile davalar açacaklarını belirtti.

(Açık Fikirli Tuna Palabıyıkoğlu/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

MHP'li Depboylu'dan 'Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 86. yıl dönümü' mesajı Açıklaması

MHP’li Depboylu’dan ‘Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 86. yıl dönümü’ mesajı Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, “Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinden daha önce kadına seme ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *