Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu’da büyük bir savaşın ‘kıvılcımı’ olabilir

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade‘nin öldürülmesinin Orta Doğu‘da büyük bir savaşın başlamasına niçin olabileceğini belirtti.

“BİRÇOK ŞEY İRAN’IN TUTUMUNA BAĞLI”

Kosaçev, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu cinayetin gerisinde kim olursa olsun, kesinlikle İran’ın sert tepki vermesini ve bölgedeki durumu istikrarsızlaştırmayı amaçlayan bir terörist hücum olarak nitelendirilebilir. böylece, şu anda çoğu şey kuşkusuz, İran’ın bu cinayetle ilgili soruşturmasının objektifliğine, tepkisine ve uluslararası toplumun tutumuna tabi” ifadelerini kullandı.

Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Ortadoğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilirRus senatör Konstantin Kosaçev

ABD basınında çıkan USS Nimitz ve beraberindeki savaş gemileri grubuna Basra Körfezi’ne geri dönme emri verildiği haberini andıran Kosaçev, bu emrin Fahrizade suikastının anında öncesinde verildiğine uyarı çekerek, ABD Merkez Komutanlığı’nın geçen hafta “saldırganlığı caydırmak ve emniyet ve istikrarı sağlamak için” F-16 filosunun Almanya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne nakledileceğini duyurduğunu kaydetti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Görüntü İstanbul'dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçinGörüntü İstanbul’dan! Sosyal medyadan tek ses yükseldi: Harekete geçinCumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan '10 milyon liralık Mercedes ile geliyor' eleştirisine yanıtCumhurbaşkanı Yardımcısı’ndan “10 milyon liralık Mercedes ile geliyor” eleştirisine yanıtUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi

“SONUÇLARI KESTİRİLEMEYEN TEHLİKELİ OYUNLAR OYNANIYOR”

Tahran’ın bu saldırıyı düzenleyenlerin aksine uygar bir yol izlediğine vurgu yapan Kosaçev, şöyle devam etti:

“Tüm bunlar, İranlı manâlı bir nükleer mühendisin ölümü gibi bir ‘kıvılcıma’ gereksinim duyulan, büyük ölçekli bir savaşın hazırlığına şahitlik ediyor. Bunlar, sonuçları kestirilemeyen, ancak kesinlikle negatif olan tehlikeli oyunlar. İran yönetiminin bunda bir suçu değil.”

Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Ortadoğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilirTerör saldırısında hayatını kaybeden Muhsin Fahrizade.

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *