‘Sayılar düşmezse yeni yasaklar gelecek’ diyen Bakan Koca, masadaki üç alternatifi sıraladı

Koronavirüs olgu sayısındaki hızlı yükselme sonrası uygulanmaya başlanan kısıtlamalarla ilgili değerlendirmelerde yer alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu önlemlerin işe yaramaması durumunda yeni yasakları gündemlerine alabileceklerini belirtti.

MASADAKİ ÜÇ ÖNERİYİ SIRALADI

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı’ya konuşan Bakan Koca, “Bu önlemler işe yaramaz ise hala tedbirlere uymakta can sıkıntısı çıkaran olur ise ve sayılar beklediğimiz, dilediğimiz oranda düşmez ise belirli olun daha zorunlu kısıtlamalar da getireceğiz. Tam kapanma mı olur, şehirlerarası yolculuk kısıtlaması mı olur, gece sokağa çıkma yasağı mı olur, buna karar veririz. Ama her şey sayılara alt. Düşerse yasaklar azalır. Düşmezse artar” dedi.

“HAFTA SONU BİRAZ DAHA SERT OLMASINI İSTERDİM”

Açıklamasının devamında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının toplumda farkındalığı artırdığını gösteren Bakan Koca, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın önlemleri kanımca açıklaması ve tedbir paketi olması şu açıdan iyi, farkındalığı arttırıyor ve ciddiyeti herkese hatırlatıyor. Bu iş ciddi, şakası yok mesajı en iyi böyle veriliyor. Daha fazlası olabilir miydi? Olabilirdi. Mesela ben kendi adıma hafta sonu azıcık daha sert bir önlem isterdim. Fakat bu da halka yeterince mesaj verdi.” ifadelerini kullandı.

“İKİ GÜN İÇİNDE ARTIŞ TRENDİ DÜŞTÜ”

Uygulamaya konulan son kısıtlamalar sonrası iki gün içinde hastalığın artma trendini düşürdüğünü gösteren Bakan Koca, şöyle devam etti: “Bu bir adım sonradan hasta sayısına, bir adım sonra ağır hasta sayısına, bir adım daha sonra entübe sayısına, bir adım daha sonra da vefat sayısına olumlu yansıyacak ve tümü an be an düşecek.”

'Sayılar düşmezse yeni yasaklar gelecek' diyen Bakan Koca, masadaki üç alternatifi sıraladı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *