Şehit babasından İBB Başkanı İmamoğlu’na büyük şok: Oğlumun adını kullanmayın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi göre Sancaktepe‘de açılacak çocuk faaliyet merkezine İblid’deki hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın isminin verilmesi planlanıyordu. Ama oğlunun isminin İBB göre kullanılmasını istemeyen şehidin babası Uğur Sakin, yazdığı başvuru ile oğlunun isminin İBB göre kullanılmasını istemediğini ifade etti.

“EN INCE AYRINTISINA KADAR ŞEHİT AİLESİNİN İSTEĞİDİR”

Konuyla ilgili İBB’nin Ekim ayı ikinci oturumunda söz alan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, şehit babasının kendisine ulaştığını ve oğlunun isminin İBB tarafından kullanılmasına şüphesiz karşı çıktığını ifade etti. Bunun ayrintilariyla şehit ailesinin ricası olduğunu bildiren Başkan Döğücü, “Ailenin bütün talepleriyle şahsım kişisel olarak ilgilenmektedir. Bizim burada beklentimiz bir şehit babasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadar oğlunun isminin kullanılmasına müsade vermeme durumunun istismar edilmemesidir. Iyice şehit ailesinin isteğidir” ifadelerini kullandı.

Şehit babasından İBB Başkanı İmamoğlu'na: Oğlumun adını kullanmayınŞehit Emre Baysal için düzenlenen cenaze töreninden bir kare…

“ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE KOYUP DÜŞÜNÜN”

Konuşmasının devamında sözlerini sertleştiren Başkan Döğücü, “Burada şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekenlerin olduğu kanaatindeyim. Terörün siyasi uzantılarıyla organik bağları olanlar, birtakım siyasal ittifak içinde olanların bunu çok iyi düşünmesi gerekir” biçiminde konuştu.

Başkan Döğücü’nün bu sözlerine CHP ve İYİ Parti sıralarından tepki geldi.

Kaynak: Haberler.com / Olgun Kızıltepe

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Dostluk' anlaşması açıklaması

Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘Dostluk’ anlaşması açıklaması

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Azerbaycan ve Türkmenistan‘ın ‘Dostluk’ adı verilen Hazar Denizi‘nde hidrokarbon sahasını ortaklaşa araştırmak ve geliştirmek için …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *