Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamada yer alan Erdoğan, “Aşıda ilk uygulamaları önümüzdeki ay yapabilmeyi umut ediyoruz” dedi.

ERDOĞAN YERLİ KORONA AŞISI İÇİN NİSAN AYINI İŞARET ETTİ

Bu açıklamasının derhal arkasından yerli koronavirüs aşısı için tarih veren Erdoğan, “En geç nisan ayında kendi aşımızı da tatbik seviyesine getirmiş olmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Biz yönetim sistemini insanı yaşat ancak, devlet yaşasın anlayışı üstüne bina etmiş bir milletiz. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsana esenlik ve değerinde vermeyen bir sistemin başarı şansı yoktur. Hırs, tahakküm ve rant üstüne kurulu bir sistemin ne insanı ne de tabiatı koruması olası değildir.

“DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜR ÇAĞRIMIZIN NE DEĞIN IÇTEN OLDUĞUNU GÖRDÜK”

1.5 milyon kişinin ölümünü sadece koronavirüse bağlantı kurmak sığ bir gösterme olacaktır. Küresel sistemin çarpıklığının da bunda payı vardır. Salgın herkesin aynı gemide olduğunu hatırlatmış, çarpıklığı gözler önüne sermiştir. Dünya beşten büyüktür çağrımızın ne kadar doğru olduğunu bir kere daha gördük.

“BU ÇİRKİN KAMPANYALARIN KİMLER TARAFINDAN YÜRÜTÜLDÜĞÜNÜ BİLİYORUZ”

Ülkemizin adalet ve adaletli attığı adımların asalet suikastına maruz kalması haksızlıktır. Bu çirkin kampanyaların kimler göre yürütüldüğünü biz kuşkusuz biliyoruz. Türkiye olarak küresel sistemlerin çarpıklıklarını söylerken, asla yayılmacı bir tavır göstermiyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yoktur.

“DEAŞ’LA GÖĞÜS GÖĞÜSE ÇARPIŞAN TEK NATO ÜLKESİ BİZİZ”

Biz bölgemizin istikrar, uzlaştırma ve iç huzura kavuşmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Suriye’de DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan tek NATO ülkesi biziz. Tek başımıza bırakılmamıza karşın 9 bin tanıdık olmayan savaşçı yakaladık, ülkelerine gönderdik. Ülkemiz üzerinden çarpışma bölgelerine geçişleri alıkoymak için mucizevi çaba harcadık. Bizim gönderdiğimiz bilgileri ciddiyetle takip etmeyen ülkeler topraklarındaki eylemlere engel olamadılar. Bunu dahası İslam’a mal etmeye çalıştılar.

“BARIŞ PINARI HAREKATI BÖLGESİNDE 17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ”

Bunu özellikle açıkça belirtmek istiyorum, dün Barış Pınarı Harekatı bölgesinde 17 terörist sızmaya çalıştı. Bunlar kahraman komandolarımız tarafından öldürüldü. Komandolarımızı milletimiz adına gözlerinden öpüyorum.

Yunanistan ve GKRY’nin tavırlarına karşın sakin davrandık. Lakin bizim sabırlı ve soğukkanlı davranışımıza karşın en son yeniden sivil gemimize atak oldu. Bunun milletlerarası deniz hukukunda yeri değil. Bunun kaptanı da yine bir Yunan. Sivil mürettebatı da onlar maalesef taciz etti. Bunlar video kayıtları ile saptandı. Gerekli olan yerlere gönderildi, gönderilecek.

“DÜN AKŞAM PUTİN İLE BU KONULARI ETRAFLICA GÖRÜŞTÜM”

Azerbaycan toprağı olan Karabağ’da Ermeni işgali ülkemizin katkıları ile sona ermiştir. Dün akşam Putin ile bu konuları etraflıca görüştüm. Bu mülâkat ile de ne gibi adımlar atabiliriz bunları konuştuk. Rusya, Türkiye, Azerbaycan olarak bölgede barışı etken kılma adımlarını atmış oluyoruz. Bunu daha da genişletme ve geliştirme şansımız var. Bu geliştirme ve genişletme faaliyetlerini de Putin ile görüştük. 4. ve 5. ülkeleri de katmakla buradaki süreci diğer bir boyuta getirebiliriz.

“KELBECER DÜN IYICE BOŞALTILDI”

Aliyev kardeşimle de görüştük. Atılan adımları değerlendirme fırsatı bulduk. Hepsinde bir sevinç var. Kelbecer dün ayrintilariyla boşaltıldı. Bundan sonradan Kelbecer’e de Azerbaycanlı kardeşlerimiz geçme fırsatı bulacak. 30 yıllık mesele hallolmuş, Karabağ’da Azerbaycan bayrağı dalgalanmaya başlamıştır. Herkes sürece destek olmalı, adımlarını buna göre atmalıdır.

“EN AZ HASARLA ATLATILMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Avrupa’da terörle mücadeledeki çifte standartlı yaklaşımların acı sonuçlarını masumlara ödetmelerinden vazgeçmelerini istiyoruz. Küresel siyasi ve idareli düzeyin her yerde yapılanmasını hızlandıran salgın sürecinin asgari hasarla atlatılması için elimizden geleni yapmaya hazırız. En hakkaniyetli, en açık konuşmak gerekirse ve en iyisini yapmak için mücadeleyi sürdüreceğiz.

“83 MİLYON BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”

Üretimi, eğitimi ve istihdamı asgari etkileyecek şekilde önlemleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği ile 83 milyon birlikte hareket etmeliyiz. Salgının bizi hedeflerimizden uzaklaştırmasına, enerjimizi ve dikkatimizi azaltmasına müsade vermeyeceğiz.

“HAZIRLIKLARI SÜREN REFORM PAKETLERİNİ DE MECLİSİMİZE SUNACAĞIZ”

Salgının etkilerini azaltmak için her türlü tedbiri alıyoruz. Hükümet ve Meclis olarak gerekenleri yapma gayreti içindeyiz. 3 hak reformu paketi biliyorsunuz Meclisimiz kadar kabul edildi. Hazırlıkları süren reform paketlerini de Meclisimize sunacağız.

“MİLLETİMİZ NEYE İHTİYAÇ DUYUYORSA AK PARTİ ONU YAPMIŞTIR”

İnsan hakları ile ilgili tüm kesimlerin yanı sıra iş dünyası ile de istişare ederek hazırlayıp, sunacağız. AK Parti 19 yıldır sürekli şekilde devam ettirdiği reform ve metamorfoz odaklı siyasetini sürdürmekte kararlıdır. Milletimiz neyi bekliyor, neye gereksinim duyuyorsa AK Parti onu yapmıştır, yapmaya devam etmektedir.

“HALA PARLAMENTER SİSTEMİ SAVUNANLAR VAR”

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük reformu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiştir. Hala parlamenter sistemi savunanlar var. Bu ülke yıllardan beri bu sistemi denemedi mi?

“BU İTTİFAK PAZARLIKLA SABIT DEĞİLDİR”

Dün sayın Bahçeli’nin de belirttiği gibi bu ittifak pazarlıkla sabit değildir. Milletimizin 15 Temmuz’da canı ile kanı ile kurduğu bu ittifakın tek amacı ülkemizi daha ileriye taşımaktır. Bu ülkede hangi kesimin ne sıkıntısı varsa birer birer biz çözdük. Asırlık talepleri ve sıkıntıları ortadan biz kaldırdık. Acilen milletime sesleniyorum; en batıdan en doğuya, en kuzeyden en güneye biz devlet olarak girilmedik yer bıraktık mı? Her yere adımımızı attık. Adalette, eğitimde, sağlıkta, tarımda aklınıza ne gelirse. 26 havalimanının olduğu bir ülkede şimdi 56’yı buldu. Üniversitemizin olmadığı il kalmadı.

“PARLAMENTER SİSTEMLİ DÖNEMLERDE NIÇIN YAPILMADI”

Biz istedik oysa Hakkari’deki evlatlarımız ta oradan kalkıp İstanbul’a gelmesin, üniversiteyi ayağına götürdük. Bunlar daha önce neden yapılmadı? Parlamenter sistematik dönemlerde neden yapılmadı? Yalnızca orası değil, Şırnak! Şırnak’a biz götürmedik mi üniversiteyi? Muş benzer şekilde. Bu ülkede Kürt sorunu yoktur dedik, varsa biz çözeceğiz dedik. Hamdolsun çözdük.

“BİZ BU MİLLETE HİZMET İÇİN VARIZ”

Tüm doğuya sesleniyorum. Ulaşım altyapısına bakın. Ne ayla getirmişlerdi? Oralara çukurlar kazan onlar yok miydi? Camilerimizi yıkanlar onlar yok miydi? Sonra kayyum neden atanıyor diyorlar. Onlar devletten aldıkları imkanları dağa gönderenlerdi. Onlar da o imkanlarla çukurlar kazdılar. Kayyumlar vasıtası ile biz de tepeden tırnağa elden geçirdik. Hemen oralara gidenler tanıyamıyorlar. Ayrı Diyarbakır, Hakkari, Şırnak var. Biz bu millete hizmet için varız.

“BİRİLERİNİN TÜRKİYE’Yİ AYRI GÖSTERMESİNİN ARKASINDA ART NİYET ARARIZ”

Biz bu millete barıştırma için geldik. Nerede terör nerede terörist varsa bunların başını ezmek için varız. Biz hiç kimseyi dışlamadık. Tam aksine terörden yasal siyasete geçirmek için her yolu denedik. Akrep karakterli terör örgütünün bu fırsatı heba etmesine rağmen bölgedeki insanlarımız ile yepyeni bir dönemi başlattık. Darbelere meydan okurken de, terörle çaba ederken de asla hukuk yolundan ayrılmadık. Birilerinin hal böyleyken Türkiye’yi bambaşka göstermesinin arkasından kötü niyet ararız”

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *