Son dakika gündem: Biden: ‘Bu yarışı kazanacağız’

ABD Başkan adayı Joe Biden başkanlık seçimleri için oy sayım işlemleri devam ederken yaptığı açıklamada, “Bu yarışı kazanacağız” dedi.

ABD’de Cumhuriyetçi Parti adayı mevcut Başkan Donald Trump‘ın oy sayımlarını askıya alma çağrısının gerisinde Halkçı Parti Başkan adayı Joe Biden başarı açıklamasıyla Trump’a meydan okudu. Biden yaptığı açıklamada, “Rakamlar bize anlatıyor. Bu açık ve inandırıcı bir öykü, bu yarışı kazanacağız” dedi. Seçmenlerin kullandıkları oylarla ülkenin bir araya gelmesini istediğini açıkça belirttiğini söyleyen Biden, Cumartesi günü her tarafta Amerikalılara hitap etmeyi umduğunu açıklama etti. Trump’ın oy sayımını askıya alma taleplerinin ise işe yaramayacağını kaydeden Biden, “Oylarınız sayılacak. İnsanların bunu durdurmaya çalışması umurumda yok. Bunun olmasına müsade vermeyeceğim” dedi.

ABD Başkanı Trump Perşembe günü sosyal ağ üzerinden yaptığı paylaşımda “Sayımı durdurun” ifadelerini kullanmıştı.

öte yandan başkanlık seçimlerinde kritik öneme sahip 5 eyalette oy sayım işlemleri devam ederken, Demokratların adayı Joe Biden 264 delegeye, Trump ise 214 delegeye ulaştı. 270 delege sayısına ulaşan namzet, ABD’nin 46’ncı başkanı olacak.

-İHA-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

Son dakika haberi! Erdoğan: Aziz milletimizin başı sağ olsun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te kaza kırıma uğrayan askeri helikopterde şehit olan askerler için Allah’tan rahmet, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *