Son dakika haber… – Almanya Başbakanı Merkel’den Covid-19’u yenmek için küresel eylem çağrısı

Almanya Başbakanı Merkel’den Covid-19’u alt etmek için küresel eylem çağrısı

BERLİN – Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suudi Arabistan’ın konut sahipliğinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ne gönderdiği video mesajında, liderlere Covid-19’u alt etmek için küresel eylem çağrısı yaptı.

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerinin katıldığı ve 2 gün sürecek olan G20 Liderler Zirvesi, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in dönem başkanlığında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da video konferans yönetimi ile başladı. Almanya Başbakanı Angela Merkel zirveye gönderdiği video mesajında, liderlere Covid-19’u alt etmek için küresel eylem çağrısı yaptı. Merkel, liderleri korona virüs salgınına karşısında mücadelede birlik olmaya çağırarak, salgını alt etmek için daha fazla şey yapılması gerektiğini ifade etti.

“Dünya çapında birlikte durursak, virüsü ve sonuçlarını denetleme edebilir ve üstesinden gelebiliriz. bu nedenle daha artı uğraş sarf etmeye değer” ifadelerini kullanan Başbakan Merkel, bunun fakat Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ), Birleşmiş Milletler ve G20 gibi uluslararası kuruluşlarla birlikte çalışarak aşılabilecek küresel bir güçlük olduğunu belirtti. Merkel, Covid-19 salgınını denetleme altına almak için her ülkenin aşıya ulaşması gerektiğini ifade ederek, aşının yerinde fiyatlı olması gerektiğine şive yaptı. Aşı için vaat edilen fonların yeterli olmadığına değinen Merkel, liderlere daha fakir ülkelerin aşıya erişmesi için oluşturulan fonları desteklemeleri çağrısında bulundu.

Son dakika haber... - Almanya Başbakanı Merkel'den Covid-19'u yenmek için küresel eylem çağrısıSon dakika haber... - Almanya Başbakanı Merkel'den Covid-19'u yenmek için küresel eylem çağrısıSon dakika haber... - Almanya Başbakanı Merkel'den Covid-19'u yenmek için küresel eylem çağrısıSon dakika haber... - Almanya Başbakanı Merkel'den Covid-19'u yenmek için küresel eylem çağrısıSon dakika haber... - Almanya Başbakanı Merkel'den Covid-19'u yenmek için küresel eylem çağrısı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Kılıçdaroğlu: 'Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız'

Kılıçdaroğlu: ‘Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek hepimiz mutlu olacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona gelişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması TBMM – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *