Son dakika haber: Aydemir: ‘Gençlik Cumhurbaşkanımıza minnettar’

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ‘Gençlerimiz için Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği rota üzere çok özel mesafeler aldık ve bunu ayrıca eserlerimizle sahaya yansıttık ayrıca de gençlerimizin zihinlerini fazla kavramlarla inşa ederek yansıttık.’ dedi.

Milletvekili Aydemir, Gençliğe yönelik AK Yaklaşımı, ‘Bizim tarzımız özel bir tarz ve bizim tarzımız iyice kuşatan, ihata eden bir tarzdır, ayırmadan. ‘ ifadeleriyle tanım etti.

Ak Parti Gençlik Yaklaşımı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Gençlik ve Spor Bakanlığı etabı görüşmelerinde AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın gençlik yaklaşımını paylaştı, tespitlerini aktardı. Aydemir Sunumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençliğe dair tespitini alıntılayarak, AK Parti kadrolarının gençlere dönük yaklaşımını vurguladı.

Gençliğin Mutluluk Oranı

18 Yıllık süreci kapsayan dönem bazında gençlerin mutluluk oranında önemli bir çoğaltma olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSİAD) kadar gençlere karşın olarak gerçekleştirilen ‘Mutluluk Anketi’ sonuçlarını paylaşarak, ‘mutluyuz’ kaydı düşen genç oranının yüzde 71’e yükseldiğini açıkladı.

DOSİAD Anketi

Tespitler aktarılırken sahici rakamların verilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Aydemir, Milletvekili Ahmet Kılıç’ın, “Mutsuz tanımını ileri yaştaki arkadaşlarımız yaptı.” Vurgusuna atıfta bulunarak, ‘Mesela benim elimde DOSİAD’ın bir araştırması var, ben onunla ilgili düşülen notları sizinle paylaşmak istiyorum. DOSİAD’da gençlere “Mutlu musunuz?” suali yöneltilmiş; yanıt, yüzde 71 oranında “Evet, mutluyuz.” çıkmış. “Yurt dışarıya yaşamayı seçim eder misiniz?” suali var. Yüzde 82 “Hayır, yurdumuzdan, vatanımızdan memnunuz, burada yaşamaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde cevap verilmiş. Şu Anda, şunu yapmamak gerekli: Yani sırf kendinizi haklı sonuç namına burada, kerameti kendinden menkul birtakım kurumların kayıtlarını, rakamlarını bize dayatmayın, yok böyle bir şey. Hakikate nasıl bakacağız? Geçmiş ile mevcudu mukayese yaparak bakacağız. ‘ diye konuştu.

Gençliğe Yönelik Eser Siyaseti

Milletvekili Aydemir, ‘Gençlerimiz için bilhassa biz, AK Parti iktidar olduktan sonradan Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği rota üzere çok özel mesafeler aldık ve bunu keza eserlerimizle sahaya yansıttık ayrıca de gençlerimizin zihinlerini artı kavramlarla yapı ederek yansıttık. Bundan dolayı da realite şudur: İnsanlarımız mutlu, insanlarımız müreffeh bir haldeler; ne yaparsanız yapın, bu negatif kavramlara ne kadar yönelirseniz yönelin sizin netice almanız olası yok. ‘ dedi.

‘Vatanımızın her zerresi bizim için mübarektir’

Diğer alanlarda olduğu gibi, Gençlik ve Spor yatırımlarının yurdun her köşesinde yükseldiğine göze çarpan eden Milletvekili Aydemir, ‘Biz şunu yapıyoruz: Vatanımızın her zerresi bizim için mübarektir. Erzurum’a yatırım yapılsın; yetmez, Ağrı’ya da yapılsın; yetmez, Bingöl’e de yapılsın; yetmez, efendim, Sinop’a da yapılsın, Giresun’a da yapılsın ve bunu zaten hayata yansıtmışız biz. Sayın Cumhurbaşkanımızın tarzı bu olduğu için kim ne derse desin, kim mutsuzluk izafe ederse etsin gençlerimiz fevkalade mutludur, gençlerimiz rahatlık üzere yaşıyorlar. Buna katkı maddesi sunan çok önemli, çok özel bir ekibimiz var. ‘değerlendirmesinde bulundu.

Eski Bakan Osman Aşkın Bak’a Iltifat

Gençlik ve Spor eski Bakanı Osman Aşkın Bak’ın bakanlık kaydında çök kayda değer hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Milletvekili Aydemir, AK Kadronun AK rota doğrultusunda önemli ve yaşamsal yatırım ve reformları hayata geçirdiğine dikkat çekerek, ‘Çünkü biz bulunduğumuz yerde layık koyarak, bulunduğumuz yeri kıymetli ayla getirerek yürüyoruz ve oranın egzersiz üslubunu ardına kadar da peşine düşüp takip ediyoruz, “Sonrasında ne yapılabilir?”i mutlaka inceden inceye denetleme ediyoruz. Bunların, arkadaşlarımızın, burada bulunan bürokrat arkadaşlarımızın tümü yetkin, hepsi donanımlı.’ diye konuştu.

Salgın Döneminde KYK Başarısı

Covid19 salgını sürecinde Kredi ve Yurtlar Kurumu kaydında fazla manâlı bir yaklaşım sergilendiği, imrenme ile karşılandığını gösteren Milletvekili Aydemir, ‘ Salgın döneminde Kredi Yurtlar Kurumunun yaptığı incelemeler, gıptayla yaklaşılacak çalışmalardır. Öyleyse yargı teslimi mutlaka yapalım arkadaşlar, büsbütün her şeyi siyah, simsiyah göstermemek gerekli. Bakın, bir arkadaşımız “2002’de 45 TL olan krediler, burslar şu anda 550 liraya gelmiş. Niye bu noktada kalmış?” gibi bir şey söyledi. Bu sayı enflasyondan arındırılmış bir rakam. Eğer biz eski hali devam ettirmiş olsaydık bugün olması gereken sayı 244 lira olacaktı, ancak biz bunun 2 katından fazlasını yapmışız yani 550 liraya getirmişiz. Teşekkür etmek yerine eleştirmek bir şey kazandırmıyor. Her Zaman vurguluyoruz, daima not düşüyoruz arkadaşlar; sahici olmayınca aksülamel de bulmuyor, karşılığı olmuyor. Yaptıklarımızı söyleyin, muhakkak ama noksanları da ifade edin.’ dedi.

‘Bizim tarzımız bütün olarak kuşatan, ihata eden bir tarzdır’

Muhalif ve salt eleştirel yaklaşımın bir kazanım sağlamayacağının altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Bakın, CHP Milletvekili Gürsel Bey öğleden sonra geldi burada konuştu, Sayın Bakanımıza teşekkür etti yapılanlar için, Tunceli’ye yapılanlar için, Elazığ’a yapılanlar için teşekkür etti, fakat arkasından keza Tunceli’ye hem Elazığ’a talepte bulundu. İşte, budur, beklentimiz budur. Dört başı mamur bir şey yok kesinlikle. Hayat bittabi akıp gidiyor ve ister istemez noksanlarımız da oluyor o akıntı içerisinde. Noksanları izale için talepte bulunmaktan bağlı bir şey olamaz, ama hiçbir şey yapılmamış, biz gelmişiz sanki var olanı bitirmişiz gibi bir yaklaşma. Ehli vicdan insanlara yakışmaz bu. Bizim tarzımız özel bir stil ve bizim tarzımız iyice kuşatan, ihata eden bir tarzdır, ayırmadan. ‘ vurgusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tespitleri

Sunumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın gençliğe dair tespitlerini paylaşarak, Gençliğe AK Yaklaşımı anlatan Milletvekili Aydemir, ‘ Sayın Cumhurbaşkanımızın gençliğe dönük tespitlerinden bir iki tanesinin paylaşmak istiyorum, tepe tespitler, irtifa tespitler ve bize de yol açan, rota çizen tespitler. Gençliği şöyle tanımlama ediyor, beklentisini koyuyor: ‘Öyle bir gençlik istiyoruz ki hangi görüşe mensup olursa olsun, hangi fikri savunursa savunsun okumalı, araştırmalı ve sorgulamalıdır. Kimseye zihnini kiraya vermemelidir. Diploma avcılığı yaparak, kariyer ardından koşan değil, gerçek manada ilim ve hikmet arayışında olan bir gençlik istiyoruz. Hepsinden önemlisi imanı ve ahlakı hayatının merkezine yerleştirmiş bir gençlik istiyoruz.’ Böylesine berrak bir talebi var, bir beklentisi var ve bunun üzerine de hayatı, bulunduğu zemini organize ediyor Sayın Cumhurbaşkanımız. ‘ dedi.

‘Cumhurbaşkanımıza ne kadar minnettarlık duysak azdır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Bize sorgusuz, sualsiz biat eden, cahil bir gençlik değil; neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini haberdar olan, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazımdır. ‘ tespitini gündeme içeren Milletvekili Aydemir, ‘ Bu kayıtları düşen bir isim, muhakkak ama bedel katar ve katmıştır. Ne değin minnet duysak, ne kadar şükran duysak azdır. Milletimiz, gençliğimiz bu hal üzeredir, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun kadrolarına müteşekkir. Hakkı söylemek icabında bunları kayıt altına olmak lüzumlu. Ben bu bağlamda bu notları düşüyorum. ‘ diye konuştu

Bakan Kasapoğlu’na Teşekkür

Milletvekili Aydemir, Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında Bakanlığın gençliğin beklentilerine cevap veren ve bütün toplumu kuşatan icraatler gerçekleştirdiğine sinyâl ederek, ‘Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten Osman Aşkın Bak Bakanımızdan daha sonra onun da başlattığı yatırımlar, ondan öncesini de, AK hareketi ifade eden tarzınız her yere yansıyor, bundan dolayı minnettarız. ‘ dedi. – ERZURUM

Son dakika haber: Aydemir: 'Gençlik Cumhurbaşkanımıza minnettar'Son dakika haber: Aydemir: 'Gençlik Cumhurbaşkanımıza minnettar'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Biden'dan Erdoğan görüşmesi yorumu: 'Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı'

Biden’dan Erdoğan görüşmesi yorumu: ‘Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı’

ABD Başkanı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye değinerek, “Yapıcı ve pozitif …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *