Son dakika haber! Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’dan Kanal İstanbul açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi’nden herhangi bir vazgeçilmenin laf konusu olmadığını belirterek “şimdi yapılması gereken tasarlama süreci, yine ÇED süreci ilerletiliyor. Bu çerçevede süreç yürüyor. Herhangi bir terslik, problem yok.” dedi.

Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına bahşedilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kanal İstanbul Projesi’nde son durumun ne olduğu, bu projeden vazgeçilip vazgeçilmediğinin sorulması üstüne Kurum, “Projeden herhangi bir vazgeçilme laf konusu değil. acilen yapılması gereken tasarlama süreci, yeniden ÇED süreci ilerletiliyor. Bu çerçevede işlem yürüyor. Herhangi bir aksaklık, problem yok.” dedi.

Son dakika haber! Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan Kanal İstanbul açıklamasıSon dakika haber! Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan Kanal İstanbul açıklamasıSon dakika haber! Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan Kanal İstanbul açıklamasıSon dakika haber! Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması

Kaynak: Anadolu Ajansı

About admin

Check Also

CHP'li Gülizar Biçer Karaca, İnsan Hakları Eylem Planı'nı değerlendirdi Açıklaması

CHP’li Gülizar Biçer Karaca, İnsan Hakları Eylem Planı’nı değerlendirdi Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, dün açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’nın Türkiye‘nin Avrupa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *