Son dakika haber! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Kastamonu’da incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kastamonu‘da ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

Demircan, kentteki programları kapsamında ilk olarak Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Demircan, Vali Çakır’dan şehir halkı hakkında bilgi aldı.

Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi ve Yazma Eserler Kütüphanesinin ardından Kastamonu Belediyesini ziyaret eden Demircan’a, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, kentin turizm potansiyeli hakkında data verdi.

Vakıflar Alan Müdürlüğü ziyareti sonrası Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi ve Müzesi’ne geçen Demircan, ardındaki Atabeygazi Camisi’nde incelemelerde bulundu.

Demircan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonu’nun kültür, sanat ve tarih şehri olduğunu söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün Kültür ve Turizm Bakanlığının en büyük genel müdürlüğü olduğuna sinyâl eden Demircan, “Kastamonu Türkiye’de vakıf eserleri ve tescilli mirasımızın en yoğun bulunduğu şehirlerimizin başında geliyor. Burada da yaptığımız birçok iş var. Bu çerçevede valimizle, belediye başkanımızla, milletvekilimizle, siyasetçilerimizle yaptığımız işleri yerinde görmek, gelecek ile ilgili stratejilerini tahsis etmek üzere ziyaretimizi gerçekleştirdik.” dedi.

Kastamonu’ya güzel hizmetler yapıldığını aktaran Demircan, şunları kaydetti:

“Gelecek perspektifimizi, yeni neler yapabiliriz adına, Kastamonu’nun kültürünü daha iyi anlatabilmek, daha iyi tanıtabilmek, gelecek kuşaklara aktarabilmek ve Türkiye’mizde herkesin dikkatini çekebilmek adına ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Şeyh Şaban-ı Veli Anadolu erenlerinin 4 büyüğünden biri, onu da bu anlamda ziyaret etmiş olduk. Geleceğe yönelik yapacağımız bir takım stratejik yeni projelerimizi değerlendirdik. Onlar da işlem içinde paylaşılacaktır.”

Demircan arkasından Osmanlı Sarayı İl Halk Kütüphanesini ve Nasrullah Meydanı ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Programlarda Demircan’a, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet, İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan ve kurum temsilcileri eşlik etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Hür Alantor

About admin

Check Also

Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım

Davutoğlu’ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan’a yalvardım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Fethiye 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *