Son dakika haber! Putin Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında aralıksız çatışmalarda ateşkes duyuru edilmesi gerektiğini ifade etti.

Ermenistan’ın Azerbaycan sınır hattına gerçekleştirdiği saldırıların arkasında başlayan çatışmalar sonrası tüm dünya gözünü Ermenistan-Azerbaycan sınırına çevirdi.

Bölgede kan basıncı artmaya devam ederken, birçok lider Ermenistan ve Azerbaycan liderleri ile telefon görüşmelerine devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile 2 gün önce telefon görüşmesi gerçekleştirdikten daha sonra bugün de yeni bir mülâkat yaptı.

Görüşmeye dair Kremlin Basın Servisi kadar yapılan açıklamada, “Ermeni tarafının girişimiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan aralarında telefon görüşmesi gerçekleşti. Vladimir Putin, aralıksız çatışmalarla ilgili endişelerini dile getirdi. Çatışan tarafların hemen ateşi kesmesi ve krizi yatıştırmaya yönelik tedbirler alınmasının gerekliliğine şive yapıldı” ifadeleri kullanıldı.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

TİCARET Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur görevden alındı, yerine Mustafa Tuzcu atandı. Cumhurbaşkanlığı atamalarına ilişkin kararlar, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *