Son dakika haberi… Azerbaycan’da görevli yabancı diplomatlar Ağdam kentini ziyaret etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev ve Azerbaycan’da görevli olan yabancı ülke diplomatları, Ermenistan ordusu tarafından harabeye çevrilen Ağdam kentini ziyaret etti. Karabağ Ağdam Futbol Kulübü’de ziyaret zarfında 27 sene sonra Ağdam’a geldi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Haciyev ve Azerbaycan’da görevli olan yabancı ülke diplomatları, uluslararası kuruluşların temsilcileri ve askeri ataşeler Ermenistan ordusu kadar harabeye çevrilen ve hayalet şehre dönüşen Ağdam’ı ziyaret etti. Diplomatlar, Ermenistan’ın 27 yıldır Ağdam’da işlediği savaş suçlarına ve Ermenilerin Ağdam’daki mesken yerlerini, mezarlıkları, tarihi ve kültürel eserleri nasıl tahrip ettiklerine tanık oldu.

Karabağ Ağdam Futbol Kulübü 27 sene daha sonra Ağdam’da

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gözler Kabine toplantısında! Sokak kısıtlaması genişliyor, başka yeni tedbirler de varGözler Kabine toplantısında! Cadde kısıtlaması genişliyor, diğer yeni tedbirler de varUçakta cesur fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdiUçakta gözü kara fotoğraflarını paylaşıp, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi'Arkadaşız' diyen Survivor yarışmacılarının çok özel görüntüleri ifşa oldu“Arkadaşız” diyen Survivor yarışmacılarının fazla özel görüntüleri ifşa oldu

Karabağ Ağdam Futbol Kulübü oyuncuları, teknik heyeti ve yöneticileri 27 sene sonra Ağdam’a gelerek, Ağdam Cuma Cami’nde namaz kıldı ve dua etti. Futbolcular, 27 yılın ardındaki kendilerine ait olan ama tamamen yıkılan İmaret Stadı’nda futbol oynadı ve şampiyonluk kupasını kaldırdı. Haciyev’de bu sembolik maçta futbolculara eşlik etti.

Ağdam ziyareti dahilinde Karabağ kulübünün kurucularından, Azerbaycan Ulusal Kahramanı Allahverdi Bağırov da mezarı başında anıldı.

öte taraftan Azerbaycan ordusu, Ağdam’daki mayın arama ve tahrip çalışmalarına devam ediyor. – BAKÜ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *