Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘100’üncü yıl’ genelgesi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamalarına ilişkin genelge kaleme aldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde, “Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde her türlü fakirlik ve imkansızlığa karşın bir bağımsızlık destanı yazmıştır. Ulu milletimiz, kudret ve iradesiyle vatan edindiği Anadolu topraklarını parçalanmaktan kurtarmıştır. Bu çaba boyunca milletimizin en büyük güç kaynağı istikbal ve istiklaline olan sarsılmaz inancı olmuştur” denildi.

‘ETKİNLİKLER, KOMITE TARAFINDAN PLANLANACAK VE YÜRÜTÜLECEKTİR’Cumhuriyetin 100’üncü yılının Türkiye’nin dört bir yanına ve yurt dışı temsilciliklerinde büyük bir coşkuyla kutlanacağı kaydedilen genelgede, şu ifadelere yer verildi: “Kurtuluş mücadelemizin köklü hatırasını yaşatmak üzere, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı ülkemizin dört bir yanına ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanacaktır. Bu kapsamda; 100’üncü yıl kutlamaları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda yürütülecektir. 100’üncü sene kutlamaları kapsamında ulus kurum ve kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilecek her türlü etkinlik İletişim Başkanlığı’nca oluşturulacak bir komite göre planlanacak ve yürütülecektir. Yurt içi ve yurt dıştan gerçekleştirilecek bütün proje ve etkinliklere ait giderler ilgili halk kurum ve kuruluşları göre karşılanacak, yürütülen etkinlikler için gereklilik duyulması halinde ilgili millet kurum ve kuruluşlarından bütçe istek edilebilecek ve İletişim Başkanlığı’nca yerinde görülen sponsorluk ve/veya hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecektir. Anma ve etkinliklerde kullanılacak her türlü proje dokümanı, logo, afiş, ilan, davetiye, bildiri ve benzeri evrak ve dokümanlar İletişim Başkanlığı’nca oluşturulacak web sitesinde (www.yuzuncuyil.gov.tr) yayımlanacaktır. Kurumsal kimliğe uygun şekilde oluşturulacak 100’üncü Yıl Logosu tüm halk kurum ve kuruluşlarınca devlete ait yazışmalarda kullanılacaktır.” 

Genelgede ayrıca, 2023 yılı her tarafında düzenlenecek etkinliklerin Cumhuriyetin 100’üncü yılına uygu şekilde gerçekleştirilebilmesi için gereksinim duyulacak her türlü takviye, takviye ve kolaylığın bütün millet kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin sağlanması gerektiği kaydedildi. 

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Caner ÜNVER

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *