Son dakika haberi: Erdoğan’dan Ankara’nın başkent oluşunun 97. yıl dönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ankara, Cumhuriyetimizin gelişme ve ilerleme mücadelesine müşterek olmuş, sanayi, eğitim ve altyapı imkanlarıyla Türkiye‘nin en önemli şehirlerinden biri haline gelmiş ve dünyanın önde gelen başkentleri arasına adını yazdırmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun 97’inci yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, “Vatanımızın kurtuluş mücadelesinin karargahı, ülkemizin istiklali ve istikbali için alınan kararların sevk ve yöneticilik merkezi olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin idare birimlerine konut sahipliği yapan Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik ediyorum. Ulusal Çaba döneminde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin inşası sürecinde tarihi bir rol oynayan Ankara, bugün de başta ulusal iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Ahali Meclisimiz almak üzere kritik ulus kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yaparak ülkemiz için kayda değer konumunu sürdürmektedir. Geçmişte minik bir ikâmetgâh yeri olan Ankara, Cumhuriyetimizin gelişme ve ilerleme mücadelesine ortak olmuş, sanayi, eğitim ve altyapı imkanlarıyla Türkiye’nin en manâlı şehirlerinden biri haline gelmiş ve dünyanın önde gelen başkentleri arasına adını yazdırmıştır. Bu şerefli ve manalı günde ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk edinmek üzere Milli Mücadele kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi hürmet ve şükranla yad ediyor, Ankara’nın başkent duyuru edilişinin yıl dönümünü kutluyor, vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *