Son dakika haberi | KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, İstanbul Sanayicileri ve İş Adamları Derneği heyetini kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul Sanayicileri ve İş adamları Derneği (İSİFED) ve Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği (İŞAD) heyetlerini kabul etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul Sanayicileri ve İş adamları Derneği (İSİFED) Başkanı Muammer Ömeroğlu ve Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği (İŞAD) Başkanı Enver Mamülcü ile beraberindeki heyetleri kabul etti. Tatar, İSİFED ve İŞAD yetkililerini Cumhurbaşkanlığı’nda kabul etmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “tekrar tekrar söylüyoruz gönül birliğimiz, alın yazısı birliğimiz zaten benzer. Benzer milletin evlatlarıyız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’yle KKTC’nin bağlarını güçlendirmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin 37. yıldönümünde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinde yer alan, bakanlar, gelmiş geçmiş bütün zamanlardaki çoğu manâlı yöneticilerle hep birlikte burada heyecan ile bayramımızı kutladık. Fazla kayda değer konuşmalar yapıldı. Maraş’a gittik, hastane açılışını yaptık ve fazla anlamlı bir ziyaret oldu” ifadelerini kullandı. Tatar, bu ziyaret ile KKTC ve Türkiye arasındaki kuvvetli tahvil ve birlikteliğin bütün dünyaya duyurulduğunu kaydetti.

Kıbrıs meselesinin ulusal bir dava olduğunu, Güney Kıbrıs’ta Kıbrıslı Türklere rahatlık vermeyerek her anlamda gelişmesini engellemeye çalışan bir Rum yönetimi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta iki öbür halk olduğunu vurguladı. Tatar, “Türklerin iradesi kendi cumhuriyetlerinde, bağımsız, özgür ve Türkiye ile yakın ilişkiler içerisinde buradaki Türk devletini yaşatmaktır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adı üstünde bir Türk devletidir. Bu anlamda Türkiye’yle birlikte kararlar üretmek, buradaki yaşamın ve refahın artırılması için idareli meselelerde gerçekte üretken bir yapının ortaya çıkması için iş birliği içerisinde dünyaya açılmamız, ihracat yapabilmemiz, üretebilmemiz, katma değerinde yaratabilmemiz gerekmektedir. İnsanlarımıza daha pozitif umut verebilme anlamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti zemininin güçlenmesi ve daha sağlam bir noktada durabilmesi için insanlarımızı buna inandırmak önemlidir. Çünkü bir ülkenin, bir devletin gelişebilmesi için, kalkınabilmesi için, güvenmek gerekmektedir” dedi.

KKTC’ye yatırım yapmanın önemine de göze çarpan eden Cumhurbaşkanı Tatar, yıllar içerisinde büyük başarılar sağlandığının altını çizerek örnekler verdi. Konuşmasının devamında çoğalan teknoloji ve kitle iletişim araçlarının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC ve Türkiye arasında gittikçe güçlenen kaplumbağa kabuğu vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Tatar, “Gönül birliği, felek birliği lakin esas olan milletin sevgi bağları. Ben her zaman yüreğinden konuşan bir kişiyim ve bu heyecanımı daima yansıtıyorum. Bu heyecanla bu makamlara geldim. Bu heyecanımı Allah bitirmesin. Hep birlikte, gönül birliği içerisinde, Allah bizim başımızdan Türkiye’mizi beceriksiz etmesin. Türkiye’miz güçlensin” dedi.

(Emir Abdurrahman Bulut/İHA)

Son dakika haberi | KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, İstanbul Sanayicileri ve İş Adamları Derneği heyetini kabul ettiSon dakika haberi | KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, İstanbul Sanayicileri ve İş Adamları Derneği heyetini kabul etti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *