Son dakika haberleri | ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde konuştu

Biden'ın İklim Zirvesi davetine Kremlin'den yanıt: Henüz karar verilmedi, Putin'in zamana ihtiyacı varBiden’ın İklim Zirvesi davetine Kremlin’den yanıt: Henüz karar verilmedi, Putin’in zamana ihtiyacı varEğlence peşinde koşarken kabusu yaşadılar! Şekerlemeli cinsel ilişki fantezisi hastanede son bulduEğlence peşinde koşarken kabusu yaşadılar! Şekerlemeli cinsel ilişki fantezisi hastanede son buldu

Sanal ortamda gerçekleşen konuşmada Blinken Suriye‘de kapalı olan sınır kapılarının açılması çağrısında bulundu.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Suriye ile ilgili ABD yönetiminin yaklaşımındaki değişikliği vurgular şekilde sert açıklamalarda bulunan Blinken, insanlara yardım etmek için yol bulunmasının zorunlu olduğunu belirterek “bu bizim sorumluluğumuz” dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin birçok karışık sorunla uğraştığını belirten Blinken, Suriye’de yaşananlar ile ilgili olarak “Bu onlardan biri değil” diyerek sorunun çok basit insani temellere dayandığını ifade etti.

2020 yılında Çin ve Rusya’nın vetoları ile açılamayan Türkiye-Suriye sınırında bulunan Öncüpınar (Bab al Salam ve Irak-Suriye sınırında bulunan Al-Ya’rubiyah sınır kapılarının tekrar açılması çağrısında bulunan Blinken “Bugün konseyin bu iki geçişi tekrar açmayı onaylamaması için iyi bir neden yok” dedi.

Blinken, “Konsey üyelerinin yapacak bir işi var. Üç sınır kapısını da insani yardım için açmak” dedi.

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Genel Sekreteri Mark Lowcock’da 24 milyon Suriyelinin insani yardıma ihtiyaç duyduğunu hatırlatarak “10 yıl oldu ve bu Suriye için bir felaket” dedi. – WASHINGTON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

CHP'li genç, partisinin İlçe Başkanı'na el hareketi çekip hakaret etti

CHP’li genç, partisinin İlçe Başkanı’na el hareketi çekip hakaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kocaeli İl Örgütü’nde ilginç bir restleşme yaşandı. CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *