Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ‘Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz”

“Bunlara ek olarak orta mektep sekizinci ve lise onikinci sınıflarda da tekrar belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek”

“İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri öğrencilerimize Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurullar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ek olarak orta okul sekizinci ve lise onikinci sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın gerisinde kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde alınan yeni kararları açıkladı.

Havaların soğumasıyla birlikte artacak mevsim hastalıklarının Kovid-19 ile benzerlikler taşıdığı için süreci fazla daha tedbirli şekilde yürütmeleri gerektiğinin haberdar olduklarının altını çizen Erdoğan, “Bununla Birlikte eğitimden ticarete, spordan sosyal faaliyetlere dek pek fazla hususta ertelenen ihtiyaçların yol açtığı sıkıntıların da bilincindeyiz. Afiyet önceliklerimizden taviz vermeyecek şekilde bu sıkıntıları da aşamalı olarak çözüme kavuşturacak yöntemler geliştiriyoruz. Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzak eğitim aracılığıyla eğitim öğretime geçilmesini tedarik etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurullar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak orta mektep sekizinci ve lise onikinci sınıflarda da yeniden belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının yerinde bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığının uzak eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir çalışma yürüttüğünü gösteren Erdoğan, “İlk etapta 500 bin öğrencimize bedava tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri öğrencilerimize Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz. Ülkemizin internet alt yapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için farklı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor” biçiminde konuştu.

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / DERYA YETİM

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *