Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye tarafından KKTC’ye yaptırılan pandemi hastanesini inceledi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) yaptırılan pandemi hastanesinde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ziyaretlerine devam ediyor. Oktay, Türkiye kadar KKTC’ye yaptırılan pandemi hastanesinde incelemelerde bulundu. Oktay’a incelemeleri esnasında Sağlık Durumu Bakanı Ali Pilli eşlik etti. İncelemelere Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan da katıldı.

Cumhurbaşkanını Yardımcısı Oktay, incelemeler esnasında hastane inşaatında çalışan işçiler, mühendisler ve öteki yetkililerle sohbet ederek data aldı. Oktay, herkese özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Oktay, incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada, hastanenin KKTC’ye ve Kıbrıs Türk halkına hayırlı olmasını dilerken, pandemi döneminde KKTC’ye her türlü desteği fazla süratli bir şekilde verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini vurguladı. Oktay, “Kıbrıs Türk halkının salgınla ilgili zerre değin endişesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nde ne varsa KKTC’de de olacak” ifadelerini kullanarak, 100 yatak 24 yoğun bakım 64 hasta bakım ve 6 ameliyathaneli harikulade bir eserin ortaya çıktığını belirtti.

Ivedi Şart Hastanesinin 1-2 haftaya kalmaz tüm işlerinin biteceğini ve açılışa hazır olacağını ifade eden Oktay, “Uğurlu olsun. İnşallah kimsenin ihtiyacı olmaz fakat olursa da biz hazırız. Yoğun bakımda olan hastalar için de hava ambulanslarımızla her an hizmetindeyiz. Türkiye’de ne varsa bizim vatandaşlarımıza verilen hizmetlerin tümü size de verilir katiyen yalnız değilsiniz. Her tülü tıbbi ekipmanla yanınızdayız. Yürekler tek atsın yeter fakat, yeter oysa bir ve dayanışma içinde olalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, incelemelerinin gerisinde KKTC’den ayrıldı. – LEFKOŞA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *