Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı: ‘Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın go¨revden affetme talebinin kabul edildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Tu¨rkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en bu¨yu¨k yo¨netim reformu olan Cumhurbas¸kanlıgˆı Hu¨ku¨met Sistemi’ne gec¸is¸inin arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesini kurarak milletin takdirine sunduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabinede yer verilen bakanların 10 Temmuz 2018’de Meclis’te ant ederek resmi olarak go¨revlerine bas¸ladıkları, daha o¨nceki hu¨ku¨mette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıgˆı yapan I·stanbul Milletvekili Berat Albayrak’ın Cumhuriyet’in 66’ncı hu¨ku¨meti olan bu kabinede Define ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bo¨lgesel ve ku¨resel siyasi krizlere ilave olarak koronaviru¨s salgını sebebiyle gelis¸mis¸ devletlerin zeka ciddi hesaplı sıkıntılar ağlama¸adıgˆı bir do¨nemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle u¨lkemiz, bu kritik su¨rec¸te olabilecek minimum hasarla yoluna devam etmis¸, Sayın Bakanımızın bas¸arıları Sayın Cumhurbas¸kanımız göre takdir edilmis¸tir. Bilindigˆi gibi 8 Kasım 2020 Pazar dingil¸amı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde, sagˆlık nedenleriyle go¨revden affını isteyen bir ac¸ıklama yayınlamıs¸tır. Cumhurbas¸kanımız göre yapılan degˆerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Patent Albayrak’ın go¨revden affetme talebi kabul edilmis¸tir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mümin Altaş

About admin

Check Also

TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti’nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Genel …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *