Son dakika haberleri! İsrail Başbakanı Netanyahu: ‘İsrail halkı seçim propagandası değil, aşı istiyor’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsraillilerin korona virüs aşısına ihtiyacı olduğunu ve birliği seçtiklerini söyleyerek hemen sandık başına gitmeye gerek olmadığını açıklama etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu akşam saatlerinde gerçekleştirdiği basın toplantısında muhalefetin İsrail parlamentosu Knesset’i feshetme önerisiyle birlikte “Mavi-Beyaz” partisinin oylamasını eleştirerek Mavi ve Beyaz Hareketi’nin lideri ve Savunma Bakanı Benny Gantz’ı seçimlerin yolunu kesmeye çağırdı. Netanyahu, “Böyle günlerde sandık başına gitmemeliyiz. İsrail halkı seçim yok, birlik istiyor, seçim propagandası yok, aşı istiyor. Koronadan öğrendiğimiz şey, virüs sağ ile sol aralarında ayrım yapmıyor. Bir araya gelerek siyasi çıkar bir kenara bırakılmalıdır” dedi.

Netanyahu, “Maalesef Benny Gantz, sorunları olmadığı için muhalif Yeş Atid-Telem Partisi Başkanı Yair Lapid ve Yamina (Sağ) Partisi lideri Naftali Bennett’in ardındaki. Sorumlulukları yok, bu yüzden diğer bir tercih yapmaya hazırlar. İsrail halkı yükümlülük istiyor, birlik ve kendileri için çalışan bir hükümet istiyor” şeklinde konuştu. Kolay olmayan emniyet sorunlarının olduğunu bildiren Netanyahu, “Düşmanlarımız tekrar tekrar bize saldırmaya çalışıyor. Her Tarafta ediyorum, bize zarar vermeye çalışanlara zarar vereceğiz” dedi.

About admin

Check Also

Davutoğlu'ndan saldırıya uğrayan Özdağ'a 'geçmiş olsun' ziyareti

Davutoğlu’ndan saldırıya uğrayan Özdağ’a ‘geçmiş olsun’ ziyareti

-Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu‘nun açıklamaları -Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ayrılması Davutoğlu’ndan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *