Son dakika haberleri | MHP Lideri Bahçeli: ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle bu zehirli ve zillet CHP anlayışına diyorum ki: ‘Askere düşmanlık, düşmana askerliktir”

MHP Lideri Bahçeli: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle bu zehirli ve zillet CHP anlayışına diyorum ancak: ‘Askere düşmanlık, düşmana askerliktir'”

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle bu zehirli ve zillet CHP anlayışına diyorum ancak: ‘Askere düşmanlık, düşmana askerliktir'” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Bilhassa, Türk kadınının üstlendiği her sorumluluğun hakkını vererek öne çıkması, hayatın her kesitinde serpilip sivrilmesinin takdir ve tebrik edilmesi gereken bir insanlık gerçeği olduğunu bildiren Bahçeli, “Bayan hakkı bir insan hakkıdır, bir iman hakikatidir. Kadınları maksat bölge kaba, kırıcı her neviden fena muamele, keza insan hakları ihlali keza de insanlık onurunun inkarıdır. İnsani münasebetlerimizde merhum Cemil Meriç’in de açıklama ettiği gibi, ‘Muhtaç olduğumuz şey ölçüdür, dengedir, soğukkanlılıktır’ Kılı kırk yaran tarihi ve tecrübi aklın yol göstericiliğinde diyebiliriz fakat, ‘kadınların yok sayıldığı, görmezden gelindiği, geri plana itildiği, şiddete maruz bırakıldığı toplumların medeniliğinden, gelişmişliğinden, hatta insani değerlerinden bahsetmek olası ve mümkün bir hal özeti değildir” dedi.

About admin

Check Also

Son dakika haberi... İtalya'da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor

Son dakika haberi… İtalya’da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor

İtalya’da dün parlamentonun üst kanadı Senatodan kıl payı da olsa güvenoyu alarak hükümetini koruyan Başbakan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *