Son dakika! Hakim karşısına çıkan Sarkozy yolsuzluk suçlamalarını reddetti

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, kanunsuzluk ve nüfuzu istismar etme suçlarıyla yargılandığı duruşmada suçlamaları reddetti.

Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy yolsuzluk ve nüfuzu kötüye kullanma suçlarından yargılanıyor. Duruşması bugün başlayan 65 yaşındaki Sarkozy, ilk duruşmasına oğulları ile katıldı. Paris Cinayet Mahkemesi’nde dominant Christine Mee tarafından yürütülen duruşmada Sarkozy’nin ses kayıtları dinlendi. “Asla kanunsuzluk yapmadım” diyen Sarkozy, “Bu rezillikten arınmak istiyorum. İlk kere objektif bir hakim karşısına çıkıp kendimi ifade edebileceğimi hissediyorum” ifadesini kullandı.

Hakkında birçok yolsuzluk soruşturması aralıksız Sarkozy, “Sanki Milli Finans Savcılığı benim için yerleşmiş, hakkımda on civarı soruşturma var, her hafta hakkımda yeni bir dava çıkıyor” dedi.

Avukatı Thierry Herzog kadar kendisine Paul Bismuth adına açılmış bir hat verildiği ve o hatla bakımlı görüşmelerini gerçekleştirdiği öğrenilen Sarkozy, “Bütün Bismuth’lardan özür dilerim. Eğer zamanında Whatsapp, Telegram olsaydı ben bu isimde bir hat kullanmazdım” açıklamasını yaptı.

öte taraftan, reel Paul Bismuth’in avukat Thierry Herzog’un liseden tanıdığı olduğu ve “kimlik hırsızlığı” sebebiyle dava açabileceği öğrenildi.

Sarkozy’nin duruşmasının yarın da devam etmesi bekleniyor. – PARİS

Son dakika! Hakim karşısına çıkan Sarkozy yolsuzluk suçlamalarını reddetti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *