Son dakika… Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: ‘Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: “Yalnızca Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı”

-“Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir tavra şahit olamazsınız. Lakin Türkiye’deki muhalefetten hergün bunları dinlersiniz. Çünkü bunlar üretim cahili”

ANKARA – Sanayi ve teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı. 13 bin 546 imalat sanayi tesisi Sanayi Sicil Belgi Sistemi’ne kaydolarak üretime başladı. Bugün itibarıyla, sanayi bölgelerinde 4 bin 69 tesisin inşaatı devam ediyor” dedi.

2021 Merkezi Idare Bütçe ve 2019 Emin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor. TBMM Genel Kurulu’nda Ticaret ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile emrindeki kuruluşların bütçeleri görüşüldü.

Varank, on sekiz senede tek bir fabrika kurulmadığını bahis eden konuşmacıların olduğunu söyleyerek, “El insaf diyorum. Rakamlar gün gibi apaçık. Yalnızca Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı. 13 bin 546 imalat sanayi tesisi Sanayi Sicil Belgi Sistemi’ne kaydolarak üretime başladı. Bugün itibarıyla, sanayi bölgelerinde 4 bin 69 tesisin inşaatı devam ediyor. Burada konuşan muhalefet milletvekillerinin ısrarla bakmak istemedikleri görse bile kabullenmek istemedikleri işte gerçek tablo bu” dedi.

Varank, şöyle konuştu:

“Eğer Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla 18 yıldır yaptıklarımızı anlatmaya kalksak buna ‘terabayt’lar yetmezler, bilgi merkezleri yetmez. Hemşehrime önerim bir lahza önce kendini güncellesin, dijitale geçsin. Ben sizlere Nuri Killigil’lerden, Nuri Demirağ’lardan CHP’nin kapattığı fabrikalardan, baltaladığı projelerden de bahsetmeyeceğim. Zaten bahsetmeye kalksam ne kalem yeter, ne kağıt yeter.

Ben sizlerin aksine somut konuşacağım. Bakınız yalnızca son 2 senede Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın birincil ve tek endüstriyel enzim fabrikasını. Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre ve akıllı kompresör fabrikasını Türkiye’nin ilk Alüminyum hibrit motor fabrikasını, Türkiye’nin en büyük yakma fabrikasını, dünyanın 3’üncü bqqqüyük işletme tesisini bana kalırsa ben açtım. Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal fabrikasını, Türkiye’nin birincil çinko izabe tesisinin temellerini de bana kalırsa ben attım. Bunlara inanmıyor musunuz? Gelin sizi sahaya götürelim, şöyle OSB havası alın, sanayicinin, üreticinin nabzını gelin, birlikte tutalım.”

Varank yerli araba parçalarının ayrı ülkelerde üretildiğine ilişkin eleştirilere, “Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir tavsa şahit olmazsınız. Lakin Türkiye’deki muhalefetten her gün bunları dinlersiniz. Çünkü bunlar üretim cahili”diye konuştu.

Bakan Varank’ın konuşmasının bir bölümünde CHP ve HDP milletvekilleri sıralara vurdular. TBMM Başkanvekili Celal Adan milletvekillerine sık sık uyardı.

Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: 'Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı'Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: 'Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı'Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: 'Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı'Son dakika... Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: 'Sadece Ocak-Kasım döneminde organize sanayi bölgelerinde 851 yeni fabrika üretime başladı'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *