STK’lardan Bakan Akar ve TSK’ya destek ziyareti (1)

Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki sözlere tepki bildiren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Türkiye‘de örgütlü sivil toplum meslek kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan heyet, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine takviye ziyaretinde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetlerini ülke ve milletin gözbebeği olarak nitelendiren Hisarcıklıoğlu, “Ordumuz ülkemizin ve milletimizin şerefidir. Bu ırk onuru ve şerefi için her türlü fedakarlığı yapmıştır, yapmaya da devam edecektir” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki sözlerin arkasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Yargı-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Halk-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan’dan oluşan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine yardım ziyaretinde bulundu. Ulusal Savunma Bakanlığındaki görüşmeye Bakan Akar’ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu, Alpaslan Kavaklıoğlu, Şuay Alpay ve Muhsin Akarsu katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, heyetin Türkiye’deki örgütlü sivil toplum iş kuruluşlarının tamamını temsilcilik ettiğini belirterek, daima TSK’ya minnettar olduklarını söyledi. “Asker halk” anlayışının altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Su uyur düşman uyumaz” atasözünü hatırlatarak, şöyle konuştu:

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *