Stüdyo karıştı! Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı, 12 kez ‘Haddinizi bileceksiniz’ deyip canlı yayını terk etti

TV 100’de Çağla Atlı’nın sunduğu Şimdi Konuşalım programında Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı ile AK Partili İBB Meclis Üyesi Mücahit Birinci arasında yaşanan sert tartışma sonrası programa reklam arası verilmek zorunda kaldı.

TV 100’de yaşanan tartışmanın arkasında verilen reklam arasında Murat Sarı ve CHP’li Kadir Gökmen Tavsiye canlı yayını terk etti. TV 100’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Telefonum dinleniyor” açıklaması yorumlandı.

Çağla Atlı’nın “Kılıçdaroğlu dinleniyor mu? Ne diyorsunuz?” sorusuna Murat Sarı, “Ben gaye okumam, ne olduğunu bilmiyorum. Yalnız şöyle bir koşul var; 11 milyon 9 bin 823 yurtiçi oy, yurtdışı 221 bin 797 oy. Toplam 11 milyon 231 bin 620 oy. 2018 seçimlerinde CHP’nin aldığı oy. Ve oy pusulasında CHP, aşağıda da Kemal Kılıçdaroğlu yazıyor. Yani bu kişi 11 milyon 231 bin 620 kişiyi temsil ediyor. Her şeyi bir kenara bırakın. Ve çıkıyor diyor oysa, “Benim böyle bir sorum var”. Yasal olarak bugün söyledi. Herhalde başvuracaklardır da. Bu konu ile ilgili benim yorumum bu” dedi.

Murat Sarı’nın “Gündem çarpıtmaymış değilmiş falan bilmiyorum. Savcılığa kabahat duyurusunda bulanacaklar. Ne sonuç alırlar ne netice almazlar bilmiyorum” sözlerine AK Partili Mücahit Birinci’nin yaptığı “Başvuracaklarını biliyor musunuz?” sözleri sonrası programında tansiyon yükseldi.

“HADDİNİZİ BİLECEKSİNİZ”

Murat Sarı, yaşanan kavga sırasında Mücahit Birinci’ye sesini yükselterek daima “Haddinizi bileceksiniz” dedikten daha sonra, “Kimsiniz siz? Sen siyasetçi misin, avukat mısınız?” dedi.

Programın sunucusu Çağla Atlı da tansiyonun yükselmesinin ardındaki programa reklam arası verdi.

“KARARINIZA SAYGIMIZ EBEDI”

Çağla Atlı, Murat Sarı’nın canlı yayını terk etmesinin gerisinde yaptığı açıklamada “Programımızın başında olan bir konuğumuz daha vardı. Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı. Kendisi azıcık evvel kendi isteği ile programdan terketmek istediğini söyledi. Kararınıza saygımız ölümsüz” dedi.

“HER REKLAMA GİTTİĞİMİZDE BİR KONUK KAYBEDİYORUZ”

Programın sunucusu Çağla Atlı, Kadir Gökmen Tavsiye’ün canlı yayını terk etmesinin peşinde şu açıklamayı yaptı:

“Acilen Konuşalım’a kaldığımız yerden devam ediyoruz. Her reklama gittiğimizde bir konuğumuzu kaybediyoruz. Yaşanan tatsız bir kavga nedeniyle. Önce Murat Sarı programımızı terk etmek istedi. Kendisine hürmet duyuyoruz kuşkusuz. Kararınını da saygıyla karşıladık.

Azıcık evvel de Kadir Gökmen Öğüt, zaten canlı yayındayken terketmek istediğini söylemişti. Israrla durdurmuştuk kendisini ama… Seçim kendisinin kuşkusuz. Biz geriliyoruz o anlar yaşandığı zaman muhakkak… Karşıt görüşlü konukları almaya çaba ediyoruz.

Herkesin sesi olmaya gayret ediyoruz. Bazı tartışmalar tatsız olabiliyor. Umarız yeniden bu tür tartışmalar yaşanmaz. Dozunda tartışmalar en güzelidir. “

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *