TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı bütçesi kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı bütçesi kabul edildi.

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Idare Belirlenmiş Hesap Kanunu Teklifinin 8. tur görüşmelerinde, Cumhurbaşkanlığı, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Milli Emniyet Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, Taktik ve Bütçe Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığının bütçeleri kabul edildi.

Bütçeler üstünde şahsı adına laf bölge AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, binlerce projenin Ar-Ge çalışmalarının bir bir tamamlandığını belirtti. Akkal, “Aktif kullanımda olan İHA ve SİHA’larımız yalnızca sınırlarımız içindeki hainlerin inlerini yerle bir etmekle kalmamış; Suriye, Libya ve en son ise Dağlık Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtulma mücadelesinde Azerbaycan ordusunun kontrolünde göğsümüzü kabartmış ve Türk dünyasına büyük bir başarı armağan etmiştir.” dedi.

Kendileri dinç ordunun ve savunma sanayinin yaptıklarıyla kibir duyarken muhalefet partilerinin “Türkiye’nin Karabağ’a tanıdık olmayan savaşçı gönderdiğini” bahis edecek dek ve ordusuna “satılmış” ifadesini kullanacak değin şirazeden çıktığını, geçmişini unuttuğunu ve aklını yitirdiğini söyleyen Akkal, “Ey CHP, 2200 yıllık bir tarihe ve bu süreçte sayısız galibiyet ve fetihlere imza atan Türk Silahlı Kuvvetlerini ne satabilecek ne de satın alabilecek bir baskı yoktur, herkes haddini bilsin.” diye konuştu.

“Türkiye’ye kafa tutmanın, ihanet etmenin bedelini herkes ödeyecek”

CHP ve ortaklarının yapılan her yerli ve milli yatırıma karşısında çıktığını, taş üzerine taş koyanları karalayıp iftira atmak için var güçleriyle çalıştığını ifade eden Akkal, şöyle devam etti:

“Hatırlatıyorum, muhalefetin asli görevi iktidarın her yaptığını eleştirmek değildir, ‘biz daha iyisini yaparız’ diyebilmek, çözüm önerileri sunmaktır ama kendi başkanlarının da dediği gibi CHP Genel Merkezine oturarak bu işler maalesef olmuyor. Üzülerek görüyoruz ancak Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin yalanın da kurgunun da genel merkezi olduğunu en son cumhurbaşkanı adayları Sayın Muharrem İnce ekranlarda dobra dobra dile getirdi. ‘Çete var içerde, çete.’ dedi. Libya’ya destek götüren gemimize haydutların yaptığını yasal görebilen bir Genel Başkan kime hizmet etmektedir? Keza de yalan ve yanlış bilgilerle.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir televizyon programında “YPG/PYD bize mi saldıracak?” dediğini aktaran Akkal, “Bunu aklı başında bir insanın nasıl zikredebildiğini anlamak mümkün değildir. Bu muhalefet etmek yok, resmen eli silahlı, şereften mahrum, soysuz katilleri aklamaktır. Merak etmeyin Türkiye Cumhuriyetinin şerefli ordusu hepsinin canını okumaya, leşlerini sermeye devam ediyor. İçerde bitiyorlar, nefes alamıyorlar; dışarıda da bitecekler, siyaseten de bitecekler. Türkiye’ye kafa tutmanın, ihanet etmenin bedelini cümbür cemaat ödeyecek. Biz diyoruz oysa PKK’nın sözcüleriyle ortaklık yapmayın. Haydi yapıyorsunuz, o süre doğru olun, seçmeninizi kandırmayın.” sözlerini sarf etti.

Yerinden laf bölge CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Akkal’ın “Seçmeninize hürmet gösterin.” dediğini belirterek, “İYİ Parti’den CHP’nin de desteğini alarak milletvekili olup ondan sonradan gittiği yerde yüzü kızarmadan konuşan bir insana bizim söyleyecek sözümüz yoktur, Allah ıslah etsin.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Muhakkak Akbaşoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’ın kendi düşüncelerini ortaya koyduğunu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna yansımış sözlerinden hareketle haklı sorular sorduğunu dile getirerek, “Bundan gocunacak herhangi bir şart yoktur, bunların cevabını kamuoyuna tatmin edici bir şekilde belirlemek gerekir.” diye konuştu.

AK Partili Akkal ile CHP’liler aralarında kısa süreli söz atışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığının 2021 yılı bütçesinin kabul edilmesinin peşinde 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin maddelerinin görüşmelerine geçildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Alper Atalay

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *