TBMM Genel Kurulu’nda ‘yalan’ polemiği

TBMM Genel Kurulu’nda ‘yalan’ polemiği

ANKARA – Türkiye Büyük Ahali Meclisi’nde ‘yalan’ polemiği yaşandı.

TBMM Genel Kurulu’nda Milli Eğitim ve Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlıkları ve alt kuruluşların bütçe görüşmeleri devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adil Karismailoğlu CHP milletvekillerinin yalan söylediğini bahis etti.

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa milletvekili İsmail Tatlıoğlu

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Karaismailoğlu’nun konuşmasını eleştirerek, “Parlamento bu yükü üstüne alanlardan veri istek etmeye hakkı vardır. Bakanlar, Cumhurbaşkanı data vermeye mecburdur. Önemli olan milletin ödediği paradır. Milletin ödediği para 13 milyar 130 milyon dolardır 2035 itibariyle” ifadelerini kullandı.

CHP Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Avrasya Tüneli’nin maliyetinin bir milyar 250 milyon dolar olduğunu kaydederek, “Avrasya Tüneli’nin hizmete açıldığı tarih 26 Aralık 2016. Osmangazi Köprüsü’nün maliyeti adeta aynı. Bir milyar 300 milyon dolar” şeklinde konuştu. .

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım, yapılan projelere aleyhinde olmadıklarını dile getirerek, “Biz başarı havalanın, Osmangazi Köprüsü’ne, Avrasya Tünel’ine aleyhinde değiliz. Zafer Havaalanı 50 milyon dolara mülk oldu. Uşak, Afyon, Kütahya için. Bir milyon 200 bin. Siz garanti veriyorsunuz bir milyon 250 bin. Osmangazi yapıldığından nedeniyle bir aracın 88 kilometre kazandığını biliyoruz. Bu bir menfaat, oysa 260 TL, 280 TL, bir büyük araç geçmiyor. 35 dolar fazla KDV. Geçmediğinden dolayı indirdiniz, bütçeden karşılıyorsunuz” biçiminde konuştu.

TBMM Genel Kurulu'nda 'yalan' polemiğiTBMM Genel Kurulu'nda 'yalan' polemiğiTBMM Genel Kurulu'nda 'yalan' polemiğiTBMM Genel Kurulu'nda 'yalan' polemiği

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *