TBMM’de ‘faşist’ tartışması

TBMM’de ‘faşist‘ tartışması

ANKARA – TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında milletvekilleri arasında ‘faşist’ tartışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri devam ediyor. Görüşmeler esnasında CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AK Parti milletvekillerinin milletvekili olmayı Atatürk’e borçlu olduklarını ve konuşmalarında Atatürk’ü anmaları gerektiğini ifade etti. Köksal milletvekillerine ‘Adam gibi dinleyin’ derken, bunun üstüne TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Köksal’ı uyardı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Belirlenmiş Akbaşoğlu ise, Köksal’ın sözlerinin CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na bir çağrı olduğunu belirterek, “Sözleriniz Canan Kaftancıoğlu için karşılık bulabilir. Biz adam gibi bütçeyi takip ediyoruz. Milletvekilimizin konuşmasına nasıl tahammülsüzlük gösteriyorsunuz. Bu faşizan yaklaşımı kabul etmemiz olası yok” diye karşılık verdi.

TBMM Başkanvekili Bilgiç ise milletvekillerine ‘Kavga gerçekleştirmek istiyorsanız yapın’ diye karşı çıktı. Bilgiç oturuma ara verdi. Oturuma ara verilmesinden sonradan da gerilim devam etti.

TBMM'de 'faşist' tartışmasıTBMM'de 'faşist' tartışmasıTBMM'de 'faşist' tartışmasıTBMM'de 'faşist' tartışması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *