TBMM’de ‘namussuz’ tartışması

TBMM’de ‘namussuz’ tartışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe mesaisi devam ediyor. AK Parti İstanbul milletvekili Eyüp Özsoy, konuşmasında bütçeden bahsederek, “‘Bu bütçe yerli ve ulusal değil’ denildi, bu bütçede yerli ve ulusal otomobilimiz var, İHA’larımız var, SİHA’larımız var. Fakat şerefli Türk ordusuna ‘Satılmış’ diyecek dek alçak şahsiyetsizler bu bütçenin içerisinde yok. Ayrıca ülkesini başka ülkelere şikayet edip yurt dışından mandacılık dilenen omurgasızlar da bu bütçenin içerisinde yok. ‘Bu bütçede kadınlar yok’ diyorlar, bu bütçede şüphesiz kadınlar var ama bir kadın tacize ve tecavüze uğradığında sessiz kalan, üstünü örtmeye çalışan, hatta ‘Olabilir böyle şeyler’ diyecek değin ahlaksız zihniyetler de bu bütçenin içerisinde değil” ifadelerini kullandı.

CHP Grup başkanvekili Özgürlük Özel, bir televizyon kanalında yapılan montajın kendisini ilgilendirmediğini kaydederek, “Bu değin eğitimsizliğin, bu dek sıkıntının, bu dek kötü politikanın olduğu yerde CHP’de de olur, AKP’de de olur. Manâlı olan her zaman birlikte çaba etmektir ve biz bu konuda tavizsiziz. ‘Herkesin böylece olması lazım’ dediği konuşmanın ilk cümlesini alıp bir kadın milletvekiline ‘Namussuzlar’ dersen bu, yiğitliğe de sığmaz, ismini aldığın ilçenin yetiştirdiği bir evlada sığmaz” biçiminde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, tank palet fabrikasının onurları ve gururları olduğunu söyleyerek, “Tank palet fabrikası milletin alın teridir. Oradan çıkan tankları gördüğünüzde İHA, SİHA’lar gibi nasıl Azerbaycan’da atama yapmışsa, oradan çıkan tanklarda al bayrağımız için destanlar yazacak. Tank palet fabrikası için söylenen yalanları kabul etmediğimiz gibi onların arkasına sığınarak silahlı kuvvetlere hakaretleri de kabul etmiyoruz” biçiminde konuştu.

AK Parti İstanbul milletvekili Özsoy, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Bakanlarımız geliyor, ‘sen o kadar konuşamazsın, milletvekilleri konuşur’ diyorsunuz. Biz çıkıyoruz, konuşuyoruz, ‘böylece konuşamazsın’ diyorsunuz. Siz her şeyi çıkıp söyleyeceksiniz, her türlü hakareti edeceksiniz, hiçbir konuşmamda ad vermedim. Ben kimsenin ismini vermedim. Sayın Grup Başkanvekili Ali Mahir Bey’in ismini verdi. Ben tecavüzü, tacize uğrayana gürültüsüz kalana ‘namussuz’ dedim.”

Beştaş, Özsoy’un uyarılması gerektiğini düşündüğünü söyleyerek, öznesiz şekilde bütçe anlatması gerekirken etik dışı bir tavır yaptığını bahis etti.

CHP Grup Başkanvekili Özel, kendisinin daha önce söylediği sözleri aktararak, “Bir muhataplık ilişkisi kuracaksın. ‘Bu konuda bir laf söyleseydiniz’ diyeceksin. CHP’ye ben temsil ediyorum, benim söylediğim çok net. ‘Ordu satılmıştır’ diyen alçakların bütçesi değildir’ diyeceksiniz. ‘Ordu satılmıştır’ dediğiniz arkadaşımız, bir cümle sonradan ‘tank paleti kastediyorum. Ordunun bir postalını satılmasını kabul etmem, yok Mehmetçiğin'” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç oturuma ara verdi. Aradan sonra TBMM Süreyya Sadi bilgiç, AK Parti Eyüp Özsoy’a uyarı cezası verdi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *