TBMM’de ‘namussuz’ tartışması

TBMM’de ‘namussuz’ tartışması

ANKARA – TBMM’de ‘namussuz’ tartışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe mesaisi devam ediyor. AK Parti İstanbul milletvekili Eyüp Özsoy, konuşmasında bütçeden bahsederek, “‘Bu bütçe yerli ve ulusal yok’ denildi, bu bütçede yerli ve ulusal otomobilimiz var, İHA’larımız var, SİHA’larımız var. Ancak şerefli Türk ordusuna ‘Satılmış’ diyecek değin alçak şahsiyetsizler bu bütçenin içerisinde yok. Keza ülkesini başka ülkelere şikayet edip yurt dışından mandacılık dilenen omurgasızlar da bu bütçenin içerisinde yok. ‘Bu bütçede kadınlar yok’ diyorlar, bu bütçede muhakkak kadınlar var ancak bir bayan tacize ve tecavüze uğradığında gürültüsüz kalan, üstünü örtmeye çalışan, hatta ‘Olabilir böyle şeyler’ diyecek kadar ahlaksız zihniyetler de bu bütçenin içerisinde yok” ifadelerini kullandı.

CHP Grup başkanvekili Özgürlük Özel, beir televizyon kanalında yapılan montajın kendisini ilgilendirmediğini kaydederek, “Bu değin eğitimsizliğin, bu değin sıkıntının, bu dek fena politikanın olduğu yerde CHP’de de olur, AKP’de de olur. Önemli olan defalarca birlikte uğraş etmektir ve biz bu konuda tavizsiziz. ‘Herkesin öyle olması lazım’ dediği konuşmanın ilk cümlesini alıp bir kadın milletvekiline ‘Namussuzlar’ dersen bu, yiğitliğe de sığmaz, ismini aldığın ilçenin yetiştirdiği bir evlada sığmaz” biçiminde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Tank palet fabrikasının onurları ve gururları olduğunu söyleyerek, “Tank palet fabrikası milletin alın teridir. Oradan meydana çıkan tankları gördüğünüzde İHA, SİHAlar gibi nasıl Azerbaycan’da devir yapmışsa, oradan meydana çıkan tanklarda Albayrağımız için destanlar yazacak. Tank palet fabrikası için söylenen yalanları kabul etmediğimiz gibi onların arkasına sığınarak silahlı kuvvetlere hakaretleri de kabul etmiyoruz” biçiminde konuştu.

AK Parti İstanbul milletvekili Özsoy, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Bakanlarımız geliyor, ‘sen pek konuşamazsın, milletvekilleri konuşur’ diyorsunuz. Biz çıkıyoruz, konuşuyoruz, ‘o kadar konuşamazsın’ diyorsunuz. Siz her şeyi çıkıp söyleyeceksiniz, her türlü hakareti edeceksiniz, hiçbir konuşmamda isim vermedim. Ben kimsenin ismini vermedim. Sayın Grup başkanvekili Ali Mahir beyin ismini verdi. Ben tecavüzü, tacize uğrayana gürültüsüz kalana ‘namussuz’ dedim.”

Beştaş, Özsoy’un uyarılması gerektiğini düşündüğünü söyleyerek, öznesiz şekilde bütçe anlatması gerekirken ahlak dışı bir tavır yaptığını bahis etti.

CHP Grup Başkanvekili Özel, kendisinin daha önce söylediği sözleri aktararak, “Bir muhataplık ilişkisi kuracaksın. ‘Bu konuda bir söz söyleseydiniz’ diyeceksin. CHP’ye ben temsilcilik ediyorum, benim söylediğim çok net. ‘Ordu satılmıştır’ diyen alçakların bütçesi değildir’ diyeceksiniz. ‘Ordu satılmıştır’ dediğiniz arkadaşımız, bir cümle sonra ‘tank paleti kastediyorum. Ordunun bir postalını satılmasını kabul etmem, değil Mehmetçiğin'” diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç oturuma ara verdi. Aradan sonra TBMM Süreyya Sadi bilgiç, AK Parti Eyüp Özsoy’a dikkat cezası verdi.

TBMM'de 'namussuz' tartışmasıTBMM'de 'namussuz' tartışmasıTBMM'de 'namussuz' tartışmasıTBMM'de 'namussuz' tartışması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AHMET UMUR ÖZTÜRK

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *