TBMM’de Olur ve Karaçoban konuşuldu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Olur ve Karaçoban ilçelerinde altın rezervi bulunması sürecini ve her iki ilçenin fiziksel ve manevi değerlerini TBMM‘ye taşıdı. Her iki İlçeyi de Yesevi Ocağı ve bereket otağı olarak niteleyen Milletvekili Aydemir, ‘Bu koşul Erzurum’un taşı toprağı altın olduğu gerçeğini de netleştirdi. ‘ dedi.

Aydemir Olur ve Karaçoban’ı TBMM’ye Taşıdı

TBMM Genel Kurulunda laf alan AK Parti Milletvekili Aydemir, Karaçoban ve Olur ilçelerinde gerçekleştirilen altın rezervi arama çalışmaları ve bu konuda Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı girişim ve duyarlılığını gündeme taşıyarak, ‘Dadaşlar olarak çalışmaları yapan ve kolaylaştıran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza ve yatırımcılara minnettarız. ‘ kaydını düştü.

‘Yesevi Hazretlerinin közünün düştüğü bereket yüklü mekanlar’

Genel Kurul’daki değerlendirmesine Karaçoban ve Olur’un manevi tasviri ile başlayan Milletvekili Aydemir, ‘Olur ve Karaçoban Erzurum’un iki nadide ilçesi; Ahmet Yesevi Hazretlerinin közünün düştüğü bereket yüklü mekanlar; insanları munis, insanları halis; güzele açılan her kapıya tasdik veren yapıdalar. ‘vurgusunda bulundu.

Aydemir Olurluların ve Karaçobanlıların Sevincini Paylaştı

Erzurum’daki her ilçenin olduğu gibi Olur ve Karaçoban’ın da manevi değerleri yanına bedensel ve hesaplı potansiyeli barındırdığına muhabere eden Milletvekili Aydemir, ‘Her iki ilçemizin fiziksel yapıları tek kelimeyle mükemmel; biri kuzeyimizde, diğeri güneyde. Bu 2 benzersiz yerde Allah vergisi altın yatakları açığa çıktı.’ sözleriyle Olurlu ve Karaçobanlıların sevincini paylaştı.

Altın Rezervi

Açığa meydana çıkan rezervin ekonomiye olan pozitif katkısını değerlendiren Milletvekili Aydemir, ‘Olur ilçemizde on yıllık incelemeler sonrası bulunan altından ekonomimize 400 milyon dolarlık katkı bekleniyor. Karaçoban’daki sahalarda ise tonda 2 grama yakın altının olduğu tespit edildi. Bu koşul Erzurum’un taşı toprağı altın olduğu gerçeğini de netleştirdi. Önümüzdeki zamanlar on binlerce istihdama ve milyarlarla açıklama bulunan kaynakların ülke ekonomisine aktarımına gebe. Dadaşlar olarak çalışmaları yapan ve kolaylaştıran Enerji Bakanlığımıza ve yatırımcılara minnettarız. ‘ dedi. – ERZURUM

TBMM'de Olur ve Karaçoban konuşuldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *