TBMM’deki tutanak kriziyle ilgili açıklama

TBMM İletişim Koordinatörlüğü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda 19 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler esnasında bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak TBMM Başkanlığı tarafından inceleme başlatıldığını açıkladı.

TBMM İletişim Koordinatörlüğü tarafından bütçe görüşmelerinde bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiği iddialarına ilişkin yapılan yazılmış açıklamada, “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 19 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında bir milletvekiline ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili olarak TBMM Başkanlığı kadar çözümleme başlatılmıştır. TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş zabıt üstünde bir değişiklik yapıldığı, birkaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üstünde değiştirme işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir. TBMM Genel Sekreterliği kadar konuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, işlemleri devam etmektedir” denildi.

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmeleri sırasında CHP Açık Fikirli Milletvekili Süleyman Bülbül’ün “Sayın Başkan, AKP’li sözcü arkadaşı dinleyince yani 18 sene önce araba yoktu, uçak yoktu, tren yoktu, 18 yıldan beri telefon yoktu, yani 18 yıldan beri olmaya başladığını gördük. Bunlar, La Fontaine Masalları bunlar” sözleri üstüne “Araba var mıydı, acaba” şeklinde yanıt vermişti. AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Otomobil var mıydı, acaba” sözlerini yerli arabayı kastederek söylediğini ifade etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Dünyanın umut bağladığı korona aşısından kötü haber! Eleştiriler üzerine harekete geçildiDünyanın umut bağladığı korona aşısından kötü haber! Eleştiriler üstüne harekete geçildiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştıLafı eğip bükmedi! Cüneyt Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriLafı eğip bükmedi! Cüneyt Özdemir’den Ekrem İmamoğlu’na sert eleştiri

-İHA-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *