Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP’li başkan yardımcısına disiplin soruşturması

Ligin 6. haftasında Kadıköy’de oynanan ve Fenerbahçe’nin 3-1 galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşmadan önce CHP Isparta Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç sosyal ağ hesabından, “Yıkılsın Trabzon enkazını göreyim. Sana şehir diyenin anasını s…yim” ifadelerini kullanarak daha önce Fenerbahçe taraftarlarının açtığı bir pankartın fotoğrafını paylaştı. Çabucak yayılan paylaşım üstüne Kılınç büyük tepki çekince sosyal ağ hesabını kapattı.

CHP’Lİ VEKİL AÇIKLAMA YAPTI

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Isparta İl Gençlik Kolları üyesi bir gencin fanatizm psikolojisiyle sosyal medya üzerinden yaptığı talihsiz ve bir öyle da seviyesiz paylaşımı için Isparta İl Başkanımızı aradım. İl Başkanımız kabul edilemez bulduğu ifadelerden dolayı üzüntülerini ve özürlerini iletti ve ilgili hakkında ihraç istemiyle disiplin işlemlerini başlatacaklarını söyledi” ifadelerini kullandı.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI YAPILACAK

Trabzonspor taraftarlarının tepkisi üzerine CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı’da sosyal ağ hesabından bir izah etme yapma ihtiyacı duyarak, “İlayda Kılınç isimli kişinin Trabzon ile ilgili yaptığı paylaşımın partimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Kendisi hakkında yarın itibariyle disiplin soruşturulması başlatılacaktır. CHP Isparta İl Başkanlığı olarak kabul edilemez bu üsluba ilişkin herkesten özür diliyoruz” denildi.

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEYİP ÖZÜR DİLEDİ

Kapattığı sosyal ağ hesabını tekrar açan İlayda Kılınç, bir video paylaşarak, “Herkese merhaba, ben İlayda Kılınç. Yapmış olduğum paylaşım adamakıllı benimle alakalıdır, Cumhuriyet Ahali Partisi‘nin bu olayla hiçbir alakası yoktur. Taraftarlık duygum ağır bastığından, kendime etken olamayıp yapmamam gereken bir paylaşım yaptım. Pişman olduğumu kamuoyuna anlatmak isterim. Bütün Trabzon halkından, Trabzonspor camiasından ve sevenlerinden fazla özür dilerim” diye konuştu. Kılınç olay olan paylaşımını ise sildi.

Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması

About admin

Check Also

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

Son Dakika | Bakan Soylu: Suriye açıklarında 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Suriye açıklarında müdahale edilen gemide 1,5 tonun üzerinde esrar ele geçirildiğini duyurdu. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *