Trump ve Biden ikinci kez karşılaşacak

Salı günü gerçekleşen ve Demokratik Parti Başkan Adayı Joe Biden ile ikinci dönem için Cumhuriyetçi Partiden başkanlığa aday olan Donald Trump‘ın başta bir araya geldiği başkanlık tartışmasından sonradan gözler 15 Ekim‘de gerçekleşecek ikinci karşılaşmaya çevrildi.

ABD’de 65 milyon kişinin izlediği birincil Başkanlık Tartışması’nın şampiyon tarafı eksik bir ayrım ile Biden gözükürken bunun sebebinin ABD halkına ilerleyen yaşına rağmen baskı altında ayakta durabilmesini göstermiş olması olduğu belirtildi. Özellikle Başkan Trump’ın Biden’ın sözlerini aralıksız kesmesinin ise Biden’ın kendine zarar verecek sözleri söylemesine engel olduğu da halk müziği aralarında konuşuluyor.

Salı günü yaşananlar kuralları değiştiriyor.

İki adayın Salı günü birbirlerinin sözünü sürekli kesmesi ve tartışmanın seviyesinin aşağıda çekilmesi nedeni ile 1988 yılından bu yana Başkanlık Tartışmalarını düzenleyen ve bağımsız olan Başkanlık Tartışmaları Komisyonu yaptığı açıklamada tartışmanın moderatörlerinin kontrolü sağlayabilmesi için yeni kurallar getireceğini açıkladı.

15 Ekim 2020 de gerçekleşecek ikinci tartışmada yeni kuralların yürürlükte olacağını duyuran kurul ‘konuların düzgünce tartışıldığı bir ağız dalaşı için var olan sisteme yeni kuralların eklenmesi gerektiği aşikardır’ dedi.

Yeni kurallar içerisinde ise adayların birbirlerinin veya moderatörün sözünü kesmemesi için mikrofonlarının denetim edilmesi ilk önce yer alıyor.

Komite keza her iki adayın ve partilerin yeni kurallar hakkında bilgilendirileceğini ancak şü esas kadar bir negatif yanıt gelmediğini belirtti.

Trump’ın kampanyasının İletişim Direktörü Tim Murtaugh yeni kuralların konulmasını ‘bunu yapıyorlar çünkü adayları dün gece dayak yedi. Maçın ortasında kurallar değişmemeli’ derken Biden Kampanyasının Başkan yardımcısı Kate Bedingfield Biden’ın ‘Komisyonun Donald Trump’In davranışını engelleyecek her kaide değişikliği ne olursa olsun’ tartışmaya katılacağını duyurdu.

Bir dahaki Başkanlık Tartışması 15 Ekim 2020 tarihinde Florida’da gerçekleşecek. – WASHINGTON

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir komisyon toplantısı

Samsun Büyükşehir Belediyesi komisyon toplantısında görüşülen 32 gündem maddesi, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *