Trump’ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklama

ABD Başkanı Donald Trump‘ın doktoru Sean Conley, Başkan Trump’ın tüm taburcu olma kriterlerini karşıladığını açıklama etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19’a yakalanmasının ardından kaldırıldığı Maryland eyaletine tabi Bethesda kentinde yer alan Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesinde tedavisi devam ediyor. Doktorlar bugün de Trump’ın sağlık durumu durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Hekim Sean Conley yaptığı açıklamada, son 24 saatte başkanın durumunun daha da iyiye gittiğini belirterek, “Hastanenin tüm taburcu olma kriterlerini karşılıyor” ifadelerini kullandı. Başkanın Remdesivir almaya devam ettiğini bildiren Conley, Trump’ın nefes alma sorununun bulunmadığını dile getirdi. Başkanın ateşinin yükselmesinden bu yanlamasına 24 saat geçtiğini ifade eden Conley, “Demin bitti diyemeyiz, ama bütün tıp ekibi başkanın güvenle evine dönebileceği konusunda aynı fikirde olan” dedi. Doktor Conley, Trump’ın Beyaz Saray‘da 24 saat tıbbi gözlem aşağıda olacağını aktardı.

Hekim Conley, Başkan Trump’ın dün Beyaz Saray’a dönmeye hazırlanmış olduğunu belirterek, Beyaz Saray’da en yüksek tıbbi müdahale imkanlarının bulunduğunu ifade etti. acilen Beyaz Saray’da hem Rahat Servis hem de Trump’ın çevresinde olan herkesin en üst seviye tıbbi koruma ekipmanı giyeceğini bildiren Conley, Trump’ın Beyaz Saray’ın üst katında olan Başkanlık Konutu’nda bulunacağını açıkladı. Hastalığın ilerlemesi konusunda özenli olduklarını belirten Conley, şu başlıca kadar hiçbir hastanın böyle bir çare süreci geçirmediğini açıklama ederek, “Hastalığın ilerlemesini dikkatle gözlemliyoruz” dedi.

Hekim Conley, bazı detayları hekim-hasta ilişkisi nedeni ile veremeyeceğini belirterek, “Başkan burada olduğu sürece örnek bir hastaydı. Bizi hiçbir konuda zorlamadı” ifadelerini kullandı.

Başkanın genel sağlık durumunu gözlemleyen Sean N. Dooley ise yaptığı açıklamada, “Başkanın ateşi 36.7 derece, kan basıncı 134-78, yürek ritmi 68 ve oksijen seviyesi yüzde 97’de” ifadelerini kullandı. Bu verilere ve takımın genel değerlendirmesine kadar Başkan Trump’ın Beyaz Saray’a gitmek için hazır olduğunu bildiren Dooley, orada tedavinin devam edeceğini söyledi.

John Hopkins Tıp Merkezinden Doktor Brian Garibaldi yaptığı açıklamada, “Başkan dün gece Remdesivir aldı ve bu konuda bir sıkıntı yaşamadı. Bu akşam 4’üncü doz Remdesevir’i Beyaz Saray’a dönmeden vereceğiz. Son dozu yarın akşam Beyaz Saray’da saptamak üzere zorunlu hazırlıkları yapacağız” dedi.

Salgın Hastalıklar Uzmanı Hekim Jason Baylock, Trump’a kesintisiz test yapıldığını ve hastalığın yakından gözlemlediğini açıklama etti.

Trump, 2 Ekim’de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile kendisinin ve eşi Melania Trump’ın Covid-19 testlerinin artı çıktığını duyurmuştu. Trump, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise yerel saatle 18.30’da hastaneden taburcu olacağını duyurmuştu.

-İHA-

Trump'ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklamaTrump'ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklamaTrump'ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklamaTrump'ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklamaTrump'ın doktorlarından sağlık durumuna ilişkin önemli açıklama

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

AK Parti'li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah'tan rahmet diliyorum

AK Parti’li Yıldırım: Kahraman Mehmedimize Allah’tan rahmet diliyorum

Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz varErbil Uluslararası Havalimanı’na füze saldırısı AK Parti Genel Başkanvekili …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *