– Trump’ın doktoru Sean Conley: ‘Başkanın durumu iyiye gidiyor’

– Trump’ın doktoru Sean Conley: “Başkanın durumu iyiye gidiyor”

MARYLAND – ABD Başkanı Donald Trump‘ın doktoru Sean Conley, Başkan Trump’ın sağlık durumu durumunun iyiye gittiğini açıkladı. .

ABD Başkanı Donald Trump, dün sosyal ağ hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile kendisinin ve eşi Melania Trump’ın Covid-19 testlerinin artı çıktığını duyurmuştu. Gerisinde Trump, çare için Maryland eyaletine emrindeki Bethesda kentinde yer alan Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesine kaldırılmıştı. Doktorlar bugün hastane önünde Trump’ın sıhhat hakkında açıklamalarda bulundu. Hekim Sean Conley yaptığı açıklamada, Başkan Trump’ın hastaneye kaldırılmasının önlem amaçlı olduğunu belirterek, başkanın başta kendisi için dua eden herkese teşekkür ettiğini aktardı. Conley, Başkan Trump’ın şu lahza birazcık bitap olduğunu aktararak, “Hastalığın teşhisinden bu yana yalnızca 72 saat geçti. Bildiğiniz gibi ilk hafta manâlı ve hastalığın ilerleyişini belirliyor” ifadelerini kullandı.

Sıhhat ekibinin gelişmelerden hoşnut olduğunu belirten Conley, “Başkanın durumu iyiye gidiyor” dedi. Doktor Conley, başkanın yoğun egzersiz programına devam ettiğini ifade ederek, “Kendisi gidiyor lakin hastaneden çıkış tarihi için belirli bir vakit veremem. Her gün teftiş ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Conley, Başkan Trump’ın dıştan oksijen ihtiyacı duymadığını ve acilen ateşi olmadığını açıkladı. Başkana hem antikor ayrıca Remdesivir verilmesini virüse her yönden saldırılması olarak değerlendiren Conley, “Başkan durmadan gözlem altında” dedi.

Beyaz Saray ve ABD Hastalık Yoklama ve Korunma Merkezleri’nin geriye doğru dönük olarak Trump’ın kimlerle yakın temasta bulunduğunu incelediğini aktaran Conley, Başkan Trump’ın virüsü nereden kaptığını veya tamamiyle ne zaman hastalandığını açıklayamayacağını açıklama etti. Başkanın yaşı ve kilosu haricinde aktif ve sağlıklı bir kişi olduğunu belirten Conley, “Kalp atışı 70-80’lerde ve tansiyonu 110-120 ve sağlıklı” dedi.

Trump ile ilgilenen doktorlardan Sean Dewley ise, Trump’ın moralinin yüksek olduğunu ve şu lahza için oksijen desteğine gereklilik duymadığını aktardı. Trump’a uygulanan çare ile ilgili bilgi veren Doktor Brian Garibaldi yaptığı açıklamada, 40 saat önce başkana antikor tedavisi uygulandığını ve dün akşam itibarı ile Remdesivir hap tedavisine başlandığını belirtti. Başkan Trump’ın yemek yemesi ve akışkan alması konusunda özen gösterildiğini gösteren Garibaldi, Başkanın kendini iyi hissettiğini açıkladı.

First Lady Melanie Trump’ın sıhhat hakkında da bilgi veren Hekim Conley, First Lady Trump’ın sağlık durumunun olduğunu açıkladı.

- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'- Trump'ın doktoru Sean Conley: 'Başkanın durumu iyiye gidiyor'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / AYDIN TUNA PALABIYIKOĞLU

About admin

Check Also

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

Ticaret Bakan Yardımcısı değişti

TİCARET Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur görevden alındı, yerine Mustafa Tuzcu atandı. Cumhurbaşkanlığı atamalarına ilişkin kararlar, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *