Trump’tan yeni teşvik paketine yönelik yürütülen müzakereleri durdurma talimatı

ABD Başkanı Donald Trump, korona virüs (Covid-19) salgınından hesaplı zarar gören kişi, kurum ve şirketlere yardım amaçlı Demokratlar ile sürdürülen teşvik paketine yönelik müzakereleri askıya alma talimatı verdiğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, Demokratlar ile iki avuç içi yakın bir zamandır devamlı teşvik paketi ile ilgili müzakereleri seçim sonrasına kadar durduracağını duyurdu. Trump yaptığı açıklamada, “Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Demokratlar’ın yönetimdeki eyaletleri kurtarmak için 2,4 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi istediğini ve bunun Covid-19’la hiçbir alakası olmadığını ve kendilerinin bu konuda 1,6 trilyon dolarlık bir öneri yaptıklarını ifade etti. Trump, “Demokratların taleplerini reddediyor ve ülkemizin geleceğine bakıyorum. Yönetimime, seçimden sonraya kadar sürekli müzakereleri askıya alma talimatı verdim, ben kazanır kazanmaz Amerikalılar ve küçük işletmelere odaklanan büyük bir teşvik yasasını hayata geçireceğim” ifadelerini kullandı.

(Hasan Çelik/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Dostluk' anlaşması açıklaması

Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘Dostluk’ anlaşması açıklaması

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Azerbaycan ve Türkmenistan‘ın ‘Dostluk’ adı verilen Hazar Denizi‘nde hidrokarbon sahasını ortaklaşa araştırmak ve geliştirmek için …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *