Trump’tan yeni teşvik paketine yönelik yürütülen müzakereleri durdurma talimatı

ABD Başkanı Donald Trump, korona virüs (Covid-19) salgınından hesaplı zarar gören kişi, kurum ve şirketlere yardım amaçlı Demokratlar ile sürdürülen teşvik paketine yönelik müzakereleri askıya alma talimatı verdiğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump sosyal ağ hesabından yaptığı açıklamada, Demokratlar ile iki avuç içi yakın bir zamandır devamlı teşvik paketi ile ilgili müzakereleri seçim sonrasına kadar durduracağını duyurdu. Trump yaptığı açıklamada, “Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Demokratlar’ın yönetimdeki eyaletleri kurtarmak için 2,4 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi istediğini ve bunun Covid-19’la hiçbir alakası olmadığını ve kendilerinin bu konuda 1,6 trilyon dolarlık bir öneri yaptıklarını ifade etti. Trump, “Demokratların taleplerini reddediyor ve ülkemizin geleceğine bakıyorum. Yönetimime, seçimden sonraya kadar sürekli müzakereleri askıya alma talimatı verdim, ben kazanır kazanmaz Amerikalılar ve küçük işletmelere odaklanan büyük bir teşvik yasasını hayata geçireceğim” ifadelerini kullandı.

(Hasan Çelik/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *