Tüfenkci’den hizmet vurgusu

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AkParti’nin ülkeye sadece hizmet etmediğini belirterek, “Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 18 yılda AK Parti’nin bu memlekete bıraktığı izleri görürsünüz” dedi.

Milletvekili Tüfenkci, Malatya’daki temasları dahilinde Arapgir İlçesi’ni ziyaret ederek, ilçe teşkilatı, partililere ve vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Arapgir İlçe Teşkilatı ve partililerle bir araya gelen Tüfenkci, AK Parti Arapgir İlçe Teşkilatı’nın ilçeyi 2023 ve 2024’e taşıyacağını ifade ederek, “Ilk Olarak Arapgir’de belediyeyi kazanma noktasında gayretini gösterecek. Arapgir, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde de her zaman reisinin yanında oldu, olmaya da devam edecek. Sizler bu gönül köprülerini oluşturarak, inanıyorum oysa o köprülerde sağlam ilişkilerle oyumuzu da artırarak çıkacağız” dedi.

AK Parti’nin kurulduğu günden buyana millete hizmet ettiğini belirtiren Milletvekili Tüfenkci, Ak Parti’nin sadece hizmet etmediğini, ülkenin her yerinde daimi izler bıraktığını kaydetti. Tüfenkci, “Biz, hizmet partisiyiz. Tabii sadece hizmet etmiyoruz, eserlerimizi ortaya koyuyoruz, eserlerimizle övünüyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 18 yılda AK Parti’nin bu memlekete bıraktığı izleri görürsünüz. Yolları, hastaneleri, fabrikaları, barajları, demiryollarını, havalimanlarını görürsünüz. Biz iktidara gelmeden önce Türkiye’de 26 havalimanı vardı bugün 56 havaalanına çıktı. Bugün üniversite sayısı 170’ten 376’ya ulaştı. Türkiye’de yeniden AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın eserlerini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan hizmetleri de hatırlatan Tüfenkci, “AK Parti olarak sıkamayacağımız el, bakamayacağımız yüz yok. Herkese ve her kesime bir şekilde dokunduk, onların sorunlarını çözmeye çalıştık. Milletle beraber yol yürüdük, yürümeye çalıştık. Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklama ettiği gibi ‘Biz millete hizmetkar olmaya geldik.’ Teşkilatlarımızda bu işe gönüllü olarak hizmet etmeye geldi. Bizlerde milletimize hizmet ederek, yolumuza devam etmeye çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin arkasından Türkiye’de önemli anlamda hükümete ve ekonomiye saldırılara da uyarı çekerek, “Döviz kuru üzerinden kıyametler koparmaya, bu milleti diz çöktürmeye çalıştılar fakat Allah’a hamdolsun alınan tedbirlerle döviz kurları düşmeye başladı. En önemlisi de biz ülkemizin menfaatlerini gözetmek için sadece yurt içinde terörle mücadele etmiyoruz, yurt dışarıya da terörle mücadele ediyoruz. Haklarımızı gözetmek için ‘Mavi Vatan’dan tutunda Libya’ya, Suriye’den Irak’a, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanına Ermenilere karşı mücadelemizi veriyoruz. Türkiye’nin haklarını koruma noktasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasından siyaset yapıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu’na tenkit

Tüfenkci, “Dün başka, bugün diğer söyleyen bir genel başkanımız değil” diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi. Tüfenkci, “Kılıçdaroğlu, yapmış oldukları Tüzük çalışmalarını bile unutmuşa benziyor. Allah’tan evraklar var. Orada kimlerle ne araştırmalar yaptıklarını, kimlerle ne ortaklıklar yaptığını ve bunu kamuoyundan niye gizli tutmak zorunda kaldıklarını da halk iyi görüyor. Biz, milletimize anlattığımız sürece, milletimizde onlardan hesap sormaya devam edecek. Arapgir’de bu dönem yerelde muhalefetteyiz. Yapılmayanları sorgulayan, yapılması noktasında talep kar olan ve bu anlamıyla da çözüm öneren bir parti konumundayız. Belediyenin eksikliğini duyuyoruz çünkü AK Parti belediyesi olsaydı bu hizmetleri ikiye, üçe katlayarak devam edecekti lakin milletimiz müsterih olsun, bizler tekrar tekrar sizlerin yanındayız. Allah’ın izniyle belediyenin bıraktığı boşluğu da biz hükümetimiz eliyle dolduracağız. İlçede TOKİ’yle ilgili çalışmamız var. Geçen geldiğimizde laf vermiştik, Arapgir yolunun 2021’de proje ihalesini yaptıracağız, 2022’de de yatırıma aldırmak için çaba göstereceğiz” diye konuştu. – MALATYA

Tüfenkci'den hizmet vurgusuTüfenkci'den hizmet vurgusu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Volkan Kaşik

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekimine katıldı. NATO Liderler Zirvesi Belçika‘nın …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *