Tuma Çelik’in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de

Taciz iddialarının gerisinde yargılanması için dokunulmazlığı kaldırılan Tuma Çelik hakkındaki karar Devlete Ait Gazete‘de yayımlandı.

TBMM Adalet Komisyonu kadar alınan karara tarafından, Tuma Çelik’in savunmasında, hakkındaki suçlamaları reddettiği, kendisinin yargısız infaza alt tutulduğunu ve başlıca mağduriyeti kendisinin yaşadığını belirterek yasama dokunulmazlığının kaldırılmaması yönünde talepte bulunduğu aktarıldı.

Bahsi geçen kararda, “Mardin milletvekil Tuma Çelik sözlü savunmasını yaptıktan sonra görüşme işlemi bitmiş ve oylama işlemine geçilmiştir. Yapılan oylama sonucu, Anayasa’nın 83’üncü ve İçtüzüğün 133’üncü maddeleri uyarınca, Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/1231) ve Eki, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2020/11364 numaralı soruşturma dosyası bakımından yargılamanın devamını temin etmek ve somut gerçeğin ortaya çıkarılması nedeniyle yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna'yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, yarın Ukrayna’yı ziyaret edecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Antony Blinken‘ın yarın Ukrayna‘yı ziyaret edeceğini açıkladı. ABD ile Rusya …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *