Türkler Ve Türklüğün Yıllar İçinde Gelişimi

Türklük ve Türkler ilginç bir millettir. Diğer uluslardan farklıdırlar, diğer insanlardan farklı düşünürler. Bu sebeple Türkler Ve Türklüğün Yıllar İçinde Gelişimi diğer milletlerden farklı olmuştur. Ve bunun hem kısa hem uzun vadede birçok sonucu olmuştur. Bununla gurur duysak ve özel olduğumuzu hissettirse de yan etkileri olmadığını iddia edemeyiz. İşte bu yan etkiler uzun vadede tersi yöne dönmüş, bize zarar vermeye başlamıştır. Peki bu durumu nasıl tersine çeviririz? Önce hatalarımızın ne olduğunu bir inceleyelim. Eski çağlarda insanlar dualar ediyorlardı, beraber sosyal etkinliklere katılıyordu. Doğal olarak Türklükten ve Türklük akımlarından hızlıca etkilendiler. Doğal olarak alt sınıf yönetimde söz sahibi olmaya başlayınca siyasi politikalar mecburen evrime uğradı ayrıca işçi sınıfı için siyasi politikalar ortaya çıktı ve bu olay, siyasi ve günlük politikaları evrime uğrattı.

Türkler Ve Türklüğün Yıllar

Kendi evlerinde ayrıntılı planlar oluşturulmaya başlandı, üretim fabrikaları açılmaya başlandı kısaca üretime başlandı. Yaklaşık 200 yıl önce başlayan sanayi devriminde iletişim cihazları hazır üretim suni gübre ve benzeri hayatı kolaylaştıran buluşlar icat edildi. Sanayi Devrimi tek başına çok ayrıca tartışılması gereken konulardan bir tanesi bu yüzden o konuya ayrıntısı ile girmeyeceğim. Aniden değil yavaş yavaş ve sakince her ne kadar gücünü kaybettiyse ortaya çıkan gelişmeler ve ilerlemeler ister istemez inanç ve din cephesine de etki etti ayrıca inanç yönetimlerindeki gücü yavaş yavaş zayıflamaya başladı. Örneğin padişah Murat ve bir takım devlet yöneticileri ayrıntılı gelişmeler de oluşturmaya çalıştı. Nikah ve benzeri ayrıntılı işlemleri topluluğun yöneticisi gerçekleştiriyordu.

Bu günlerde cumhuriyetçi yönetilen hukuk devletlerinde yaşama ve yürütme oluşumlarından faydalansa da dahi evrimi tam bir uydurma bulan fakat dönüp evlendirme düğünleri izleyen insanları kısaca güneş ve ay nhedefiyle ortaya çıkıp teraziden başlayın pek çok işlem matematik ve geometri formülleri ile açıklanmak istenmesi gözlemi temel almış deneysel hedefi ile vakit geçirildi. Bazı insanlar da bu geometri formüllerini işe sokarak asıl fizik ve biyolojiyi oluşturdu. Birçok şeyin inanç ile değil; izleme bir de deneyler ile incelenmesi lüzumtiğini, bu ilmelerin matematik oluşumdan kaynaklanır. Türkler Ve Türklüğün Yıllar İçinde Gelişimi haberini okudunuz. Diğer Türklük ile ilgili blog yazılarımı okumak için buraya tıklayabilir, haber sitelerime bu linkten ulaşabilirsiniz.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *