Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar’da tarihi köprüyü inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar’da tarihi köprüyü inceledi

Karaismailoğlu: “Böyle tarihi sanat yapılarını vatandaşlarla buluşturmayı amaçlıyoruz”

AFYONKARAHİSAR – Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki tarihi Kırkgöz Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu, ülkenin öyle çok noktasında tarihi köprü restorasyonları yaptıklarını açıklama ederek: “Böyle tarihi köprüleri, sanat yapılarını gün yüzüne çıkarıp, vatandaşlarımızla buluşturma amacındayız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar temaslarında Bolvadin ilçesindeki Kırkgöz Köprüsü’nde de incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, tarihi Kırkgöz köprüsünün uzunluğundan bahsederek, köprüyü daha önce Karayolları Genel Müdürlüğü’nün restore ettiğini anımsattı. Karaismailoğlu şöyle konuştu:

“Kırkgöz epey uzun bir köprü. Karayolları Genel Müdürlüğümüz kadar zamanında restore edilmiş, bunun devamında da diğer köprüler var onlarla birlikte bir egzersiz yapacağız. Yine bölge kurullarıyla görüşmeler yapıp, bunu yaşama, turizme kazandırmak gerekiyor. Bunlar ülkemizin değeri gerçekte. Köprüler bizim tarihimizde fazla manâlı yere sahipler. Biz de bunlara sahip çıkıyoruz. Ülkemizin pek çok noktasında böyle köprü restorasyonlarıyla uğraşıyoruz. Yan yaptığımız dünya ölçeğindeki çalışmaların yanında bunlar ayrıntılı bir iş gibi gözükse de kuşkusuz pek değil. Bunlar tarihimize, değerlerimize sahip çıkmak için çok önemli veriler. İnşallah böyle tarihi köprüleri sanat yapılarını gün yüzüne çıkarıp vatandaşımızı buluşturma amacındayız. Bu da onlardan fazla hoş bir örnektir.”

Bakan Karaismailoğlu’na Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AK Parti Milletvekilleri de eşlik etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü incelediUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Afyonkarahisar'da tarihi köprüyü inceledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MEVLÜT TINAS

About admin

Check Also

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı'ndan müjdeli açıklama

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’ndan müjdeli açıklama

Balıkesir’in AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Sözcüsü Murat Tuna, İlçe Yönetim Kurulu adına yazılı bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *