Ümit Özdağ’dan dikkat çeken Ekrem İmamoğlu sözleri: Bana büyük terbiyesizlik yaptı

Haber Global ekranlarında yayınlanan “Jülide Ateş’le 40” programının bu haftaki konuğu İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ oldu.

İhraç sürecinden, FETÖ’cü olmakla suçladığı Buğra Kavuncu’ya kadar böylece çok konuda manâlı açıklamalarda yer alan Ümit Özdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

“BANA BÜYÜK TERBİYESİZLİK YAPMASINA KARŞIN İKİ SEÇİMDE DE DESTEKLEDİM”

Ekrem İmamoğlu’nun Buğra Kavuncu ile ilgili sözlerini andıran Jülide Alev, Ümit Özdağ’a “İmamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Özdağ, “Ekrem İmamoğlu’yu bana aleyhinde yaptığı büyük bir terbiyesizliğe rağmen destekledim. Kendisi de tercih sürecini iyi yönetti. Lakin Türkiye’nin güvenliği, devlet güvenliği, terör ile mücadele, istihbarat konularında bilgisi yoktur. şimdi nöbetçi cumhurbaşkanı adayı olarak karşımıza çıkıyor. Bence İstanbul Belediye Başkanlığı’na odaklansa ve kendi partisinin işleriyle uğraşsa daha başarılı olacak. İmamoğlu, İYİ Parti’ye katılmadan bir hafta önce Bahadır Erdem’i ziyaret ederek Nutuk armağan etmiş. Kendisine şu anda öğüt ediyorum; İYİ Parti’ye katılanlara Hitabe hediye edeceğine Canan Kaftancıoğlu’na armağan etsin” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümit Özdağ’ın FETÖ’cü iddiasında bulunduğu İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim fiilen yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğum, tanımaktan da keyif aldığım, bambaşka siyasi partilerde olsak da fiilen dünyaya ve ülkemize benzer pencereden büyük oranda bakabildiğim bir insanla tanışmış olmanın büyük keyfini yaşadım. Hatta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e bana böyle bir siyasi yoldaş verdikleri için teşekkür bile ettim birkaç kere. Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var. İnanın ben uğradığım kötüleme sayısını unuttum. Nelere benzetilmedim ancak? Bunu dönem dönem kendi partimden insanlardan da yaşadım bambaşka vakit dilimlerinde. Onun için Buğra beye hiç üzülmemesini söyledim. Zaten ‘Hiç üzülmedim, kendimi biliyorum’ dedi. Çok akıcı, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Yasal mücadelesini vereceği konusunda istikrar gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun”

Ümit Özdağ'dan dikkat çeken Ekrem İmamoğlu sözleri: Bana büyük terbiyesizlik yaptı

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *