Yeni parti kuran Mustafa Sarıgül CHP’de hareketliliğe yol açtı: Uzak durun

Eski Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Metamorfoz Hareketi‘nin (TDH) kurucusu Mustafa Sarıgül‘ün önümüzdeki günlerde kuracağı yeni siyasi partinin yankıları sürerken, Sarıgül’ün hazırlığının CHP’de hareketliliğe yol açtığı iddia edildi.

Sarıgül’ün başında bulunduğu TDH’nin Kurucular Kurulu, ilk toplantısını 17 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirdi. Partinin programı, tüzüğü ve yol haritasının ele alındığı toplantının arkasında TDH, 26 Kasım’da ise Genişletilmiş Bölge Toplantısı’nın ilkini Kahramanmaraş‘ta yaptı. Sarıgül, peş peşe yaptığı toplantılarına devam ederken siyasi temaslarına da hız verdi.

VEKİLLERE TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ İDDİASI

Sarıgül’e yakın isimlerin, yeni kurulacak partiye katılmaları için 20’den fazla CHP’li milletvekili ile görüştüğü iddia edildi. Sarıgül’ün ekibinin bu görüşmelerdeki “Bize katıl” teklifine, bir takım milletvekillerinin olumlu cevap verdiği ve CHP’den istifasını vermek için yeni partinin kurulmasını beklediği ileri sürüldü.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Acı rekor! Salgının başından bu yana böylesi Türkiye'de ilk kez olduAcı rekor! Salgının başından bu yana böylesi Türkiye’de öncelikle oldu'Tek başıma kalsam bile savunacağım' diyordu! Azerbaycan'ı tehdit eden rahip bakın nerede“Tek başıma kalsam bile savunacağım” diyordu! Azerbaycan’ı tehdit eden rahip bakın neredeKadir'in kurtarabilmek için hapse düştüğü kadın, eroin dolu araçta yakalandıKadir’in kurtarabilmek için hapse düştüğü bayan, eroin batmış araçta yakalandı

SARIGÜL MECLİSTE GRUP HAZIRLAMAK İÇİN GEREKEN SAYIYI YETIŞMEK İSTİYOR

Sarıgül’ün CHP’den en düşük 20 milletvekilini yeni partisine transfer ederek TBMM’de grup hazirlamak için gereken sayıyı yakalamak için uğraştığı ve daha evvelden CHP’de bir arada çalıştığı isimlerden bu konuda destek istediği aktarıldı.

MİLLETVEKİLLERİNE UZAKTA DURUN TALİMATI

Yaşanan bu gelişmeler ise CHP’de hareketliliğe yol açtı. CHP Genel Merkezi’nden konuya ilişkin herhangi bir yorumlama yapılmazken, parti yönetiminin Sarıgül’ün hareketi ile ilgili olarak milletvekillerine, “Uzaktan durun” talimatı verdiği ileri sürüldü.

Yeni parti kuran Mustafa Sarıgül CHP'de hareketliliğe yol açtı: Uzak durun

About admin

Check Also

Dışişleri Bakanlığı: 'KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye'de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti'

Dışişleri Bakanlığı: ‘KSYÖ Soruşturma ve Tespit Ekibi Suriye’de kimyasal silah kullanıldığını tespit etti’

Dışişleri Bakanlığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü Soruşturma ve Tespit Ekibi’nin Suriye‘de Serakib’de vuku bulan klor …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *