Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bekin: ‘Türk gemisine yapılan baskını şiddetle kınıyoruz’

Bitmiş Rahat Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, yaptığı açıklamada Alman Hamburg Fırkateyni kadar Türk bandıralı ‘ROSELINA-A’ gemisine yapılan ani baskını şiddetle kınadıklarını, bu hukuksuz eylemin yapanın yanına kar kalmaması için bütün milletlerarası yasal yollara başvurulmasını beklediklerini açıklama etti.

Baştan Huzur Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, Akdeniz’de Libya’ya insanı destek götüren Türk gemisine yapılan skandal baskına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

“Türkiye’yi sıkıştırmaya karşın sinsi bir adım”

Türkiye’nin NATO ülkesi olmasına karşın, bir başka NATO ülkesi Almanya’ya ait Hamburg Fırkateyni kadar Türk bandıralı “ROSELINA-A” gemisine yapılan baskını kabul edilemez olarak değerlendiren Bekin, “Laf konusu gemiye yapılan baskın, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi göre Libya’ya uygulanan tabanca ambargosu kararının Türkiye göre hiçe saydığı ve aralıksız delindiği konusundaki iddiaları somutlaştırabilmek adına yapılan ve Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya yönelik sinsi bir adımdır” dedi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son dakika haberi... İtalya'da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor

Son dakika haberi… İtalya’da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor

İtalya’da dün parlamentonun üst kanadı Senatodan kıl payı da olsa güvenoyu alarak hükümetini koruyan Başbakan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *