Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’dan asgari ücret açıklaması Açıklaması

Tekrar Rahatlık Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, asgari ücrete yüzde 50 zam yapılması ve minimum 3 bin 500 lira seviyesine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Erbakan, yazılmış açıklamasında, bir devletin itibarının makam araçları ve saraylar ile yok vatandaşının yaşam standartlarıyla ölçüldüğünü kaydetti.

Mevcut asgari ücretin, 4 şahsiyet bir ailenin açlık sınırının altında olduğunu bildiren Erbakan, “Dolar kurundaki artışla birlikte minimum ödenti 300 doların altına inmiştir. Yani 3 çocuklu, 5 karakter bir minimum ücretli aile için kişi başına günlük kazanç 2 doların altına inmiştir. Bu seviye yaklaşık olarak açlıkla boğuşan Afrika ülkelerinin seviyesidir. Aziz milletimiz bu tabloyu yargı etmiyor.” ifadelerini kullandı.

Hakiki enflasyon rakamlarının açıklananın en düşük iki katı olduğunu ileri süren Erbakan, “Bu durumda 2021 yılı için en az ücrete yapılacak zam oranının yüzde 30’un aşağıda olması halinde bunun matematiksel olarak çoğaltma sayılamayacağı açık bir şekilde ortadadır. Bitmiş Rahatlık Partisi olarak asgari ücrete yüzde 50 zam yapılması ve asgari ücretin asgari 3 bin 500 lira seviyesine getirilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Fırat Taşdemir

About admin

Check Also

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Çökme riski bulunduğu için boşaltılan binanın kontrollü yıkımına başlandı

Yıkılma tehlikesi altındaki bina Binanın kontrollü yıkılması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gelişi Bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *